• Organizacja pracy szkoły w dniach 14-16.05.2024 r.
          • Organizacja pracy szkoły w dniach 14-16.05.2024 r.

          • W dniach 14 - 16 maja 2024 r. odbywać się będzie Ogólnopolski Egzamin Ósmoklasisty. 

            Dla uczniów z klas I-VII są to dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, natomiast dzieci z oddziałów przedszkolnych bez zmian przychodzą na zajęcia. 

            Przyjazd autobusem na zajęcia do szkoły pozostaje bez zmian, natomiast odwóz dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawiamy poniżej: 

            wtorek,środa i czwartek

            12:30 SP Dziewierzewo

            12:35 Żarczyn (przystanek I)

            12:38 Żarczyn (przystanek II)

            12:46 Górki Zagajne I

            12:47 Górki Zagajne II

            12:50 Górki Dąbskie 

            13:00 SP Dziewierzewo 

            13:05 Miastowice 

            W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły.

             

        •  ~ Dzień Fryzur z Papieru 2024 ~ ✂️
          • ~ Dzień Fryzur z Papieru 2024 ~ ✂️

          • Nasze przedszkole wzięło udział w Międzynarodowym Projekcie Artystycznym - Dzień Fryzur z Papieru 2024 realizowanym przez Przedszkole nr 2 oraz Przedszkole nr 85 w Lublinie.

            Zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu fryzur z różnorodnych materiałów papierniczych (np. kartki, krepa, bibuła, tektura, ulotki, gazety, rolki od papieru itp.). Dnia 10 maja bieżącego roku dzieci z grup przedszkolnych "Biedronki" i "Motylki" zaprezentowały swoje niepowtarzalne fryzury. Wśród chłopców dominował irokez, dredy, afro. Natomiast wśród dziewczyn upięcia, loki, fale, zdobione kolorowymi pasemkami. Każdy uczestnik podczas prezentacji fryzury opowiedział o użytych materiałach. Celem tego projektu było tworzenie dzieciom warunków do rozwijania aktywności twórczej i utrwalanie tak ważnego pojęcia, jak "recykling".

            Przedszkolaki z grup "Biedronki" i "Motylki" otrzymały pamiątkowe dyplomy od koordynatorów za wzięcie udziału w projekcie.

            Zwieńczeniem tego niezwykłego dnia dla naszych przedszkolaków była wspólna imprezka, na której nie zabrakło słodkości i naprawdę dobrej zabawy.

        • Klasy I-III w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej i Zoo w Myślęcinku. 🌱🐞🦋
          • Klasy I-III w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej i Zoo w Myślęcinku. 🌱🐞🦋

          •  9 maja 2024r. uczniowie klas I-III wybrali się na szkolną wycieczkę do Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej i ZOO w Myślęcinku.

            Swoją wizytę w Myślęcinku rozpoczęli od Centrum Edukacji  Ekologicznej, gdzie pod czujnym okiem pani instruktor oraz przy użyciu specjalistycznych urządzeń mieli możliwość zbadania jakości otaczającego nas powietrza. Prowadząca zajęcia, idąc z dziećmi w teren, w przystępny sposób przedstawiła najważniejsze pojęcia związane z właściwościami powietrza, a także podkreśliła zagrożenia dotyczące zanieczyszczeń powietrza, spowodowanych niewłaściwą działalnością człowieka. Dzieci skrupulatnie notowały swoje spostrzeżenia i próbowały wyciągnąć pouczające wnioski. Następnie mogły pobudzić swoją wyobraźnię, a także wykazać się sprawnością manualną, kreatywnością i pomysłowością, lepiąc z masy solnej różnego rodzaju zwierzątka. W krótkim czasie na tekturowych tackach pojawiły się dżdżownice, ślimaki, chrząszcze, pająki, ważki i motyle.

            Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w ogrodzie zoologicznym. Sprzyjająca pogoda pozwoliła  dzieciom  zobaczyć wiele cennych gatunków zwierząt, zarówno tych żyjących w Polsce jak i egzotycznych, a także bezpośrednio zaobserwować ich  zwyczaje i zachowania. Największe zainteresowanie wzbudził tygrys, niedźwiedź, żubr, lemur i kapibara.

            Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki trwale zapisały się w pamięci dzieci. Wyprawa okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

            Pobyt w Myślęcinku zakończył się wspólnym posiłkiem i zakupem pamiątek. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

        • Akcja - żywa reklama książki! 📚🦉
          • Akcja - żywa reklama książki! 📚🦉

          • 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek Szkolnych. Święto to, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od lat oznacza także początek Tygodnia Bibliotek.

            Z tej właśnie okazji, nauczycielki bibliotekarki z naszej szkoły – p. Anna Ososko i p. Maria Kamińska zorganizowały akcję promującą czytelnictwo – „Żywa reklama książki”.

            Uczniowie z klas III – VIII, przez cały dzień prezentowali społeczności szkolnej własnoręcznie przygotowane koszulki reklamujące swoje ulubione książki i ich bohaterów. Podczas wszystkich przerw spotykali się z rówieśnikami, by „zarażać” pasją czytania, zachęcać i namawiać do przeczytania właśnie ulubionej przez siebie pozycji książkowej. Zainteresowanie akcją było duże!

            Myślimy, iż każdy sposób jest dobry na promowanie książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży! A zatem zapraszamy do szkolnej biblioteki, nie tylko po lektury!

        • Święta Majowe!
          • Święta Majowe!

          • W miniony piątek, dnia 26 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole odbył się apel poświęcony świętom majowym.

            Zebranym na sali gimnastycznej uczniom przybliżona została historia związana z obchodami 1 maja Święta Pracy, 2 maja Dnia Flagi i oczywiście Święta Konstytucji 3 maja. Wszyscy obecni od przedszkolaków aż po klasę VIII z uwagą obejrzeli prezentację, po której wzięli udział w mini quizie na prezentowany temat. Z dumą informujemy, że wszystkie odpowiedzi naszych wychowanków były poprawne. Były również pieśni patriotyczne i w tak szczególnym czasie nie mogło zabraknąć wiersza "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy.

            Na zakończenie Pani Dyrektor przekazała wszystkim informacje o ostatnich osiągnięciach uczniów naszej szkoły, wręczyła dyplomy i złożyła serdeczne gratulacje!

            Jesteśmy pewni, że po takiej lekcji historii w oknach lub na balkonach domów naszych wychowanków w święta majowe powiewać będą flagi.

        • Konkurs Recytatorski poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima dla przedszkolaków! 🦉📚
          • Konkurs Recytatorski poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima dla przedszkolaków! 🦉📚

          • Dnia 26 kwietnia bieżącego roku w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zorganizowany dla dzieci z grup "Biedronki" i "Motylki" w dwóch kategoriach wiekowych 3 - 4 latki i 5 - 6 latki.

            Organizatorzy konkursu uroczyście powitali wszystkich obecnych w sali gości. Jury w składzie: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie - Pani Lucyna Bursztynowicz, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców - Pani Monika Szymkowiak, Nauczyciel naszej szkoły - Pani Elżbieta Harmaczyńska. Rodziców dzieci biorących udział w konkursie, którzy przybyli do przedszkola na zaproszenie wychowawczyń. Uczestników, którzy z niecierpliwością czekali, by zaprezentować się w przygotowanych utworach literackich. Dzieci, które mocno ściskały kciuki za występy swoich koleżanek i kolegów.

            Przedstawiono kolejność wystąpień oraz kryteria oceny każdej prezentacji i wyłonienia laureatów przez jury. Konkurs został uroczyście otwarty! Wszystkie dzieci stając przed niemałą widownią odważnie i pięknie deklamowały poezję Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Sceniczne charakteryzacje nawiązywały do recytowanych utworów. Każde wystąpienie publiczność nagradzała gromkimi brawami. Jury stanęło przed naprawdę trudnym zadaniem, wyłonienia laureatów spośród tylu wspaniałych wystąpień.

            Werdykt prezentował się następująco:

            W kategorii wiekowej 3 - 4 latki:

            I miejsce zajęła Bianka Bryzik

            II miejsce zajęła Antonina Piątkowska

            III miejsce zajęła Julia Ciesielska

            Dzieci wyróżnione za udział:

            Ignacy Piątkowski, Anna Śliwińska, Helena Taraska oraz Nikodem Urbaniak.

            W kategorii wiekowej 5 - 6 latki:

            I miejsce zajęła Paulina Pawlak

            II miejsce zajęła Adrianna Babula

            III miejsce zajął Aleksander Reiwer

            Dzieci wyróżnione za udział:

            Julian Bryzik, Lilianna Ciszewska, Maja Demska, Iga Patalas, Sonia Straszewska, Jan Taraska, Wiktor Urbaniak.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

            Łącznie do konkursu przystąpiło 17 przedszkolaków.

            Do głównych celów naszego konkursu należało popularyzowanie poezji dziecięcej oraz rozwijanie zdolności recytatorskich wśród najmłodszych.

            Pięknie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie się do konkursu! Tym samym gratulując osiągniętych sukcesów!

            Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

            Organizatorzy: Renata Murawska, Kinga Słapek, Oliwia Kędziora