• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

• 1 września 2022 r. zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich uczniów wraz z rodzicami na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 8:00 mszą św w Kościele parafialnym w Dziewierzewie, następnie około godziny 9:00 zapraszamy wszystkich na salę gimnastyczną. Po części oficjalnej uczniowie udadzą się wraz z wychowawcami do klas.

Opiekunowie klas:

Oddział przedszkolny 0a - p. Renata Murawska

Oddział przedszkolny 0b - p. Oliwia Kędziora

Klasa 1 - p. Izabela Świtniewska

Klasa 2 - p. Elżbieta Harmaczyńska

Klasa 3 - p. Romualda Zając

Klasa 4 - p. Katarzyna Orzechowska (w zastępstwie p. Zofii Świerc do 14.10)

Klasa 5 - p. Aleksandra Kubacka

Klasa 6 - p. Anna Ososko

Klasa 7 - p. Grzegorz Kruś

Klasa 8 - p. Joanna Rybarczyk

Harmonogram dowozów zamieszczony został poniżej. Odwóz dzieci nastąpi zaraz po zakończeniu uroczystości około godziny 10:15.

* Od 1 września 2022 r. autobusem szkolnym będą mogli dojeżdżać uczniowie Kcyńskich szkół średnich do swoich placówek. Autobus będzie zabierał w/w uczniów z przystanków Górki Zagajne, Górki Dąbskie, Żarczyn oraz Dziewierzewo wg harmonogramu przedstawionego poniżej. Uczniowie będą przesiadali się do autobusu przy Szkole Podstawowej w Palmierowie, który dowiezie ich do Kcyni. Powrotu nasz autobus nie zapewnia. Chęć korzystania z takiego rozwiązania prosimy zgłaszać p. Małgorzacie Osial - opiekunowi dowozów szkolnych tel: 691 376 004.

Dowozy_szkolne_od_01.09.2022(1).doc

* Z dniem 1 września 2022 r. wchodzi w życie art. 106a ustawy Prawo oświatowe, w brzmieniu:

1) Szkoła podstawowa, z wyjątkiem szkoły podstawowej dla dorosłych, oraz szkoła artystyczna realizująca kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, zapewnia uczniom jeden gorący posiłek w ciągu dnia i stwarza możliwość jego spożycia w czasie pobytu w szkole.

2) Korzystanie z posiłku, o którym mowa w ust. 1, jest dobrowolne i odpłatne.

Od 12 września w naszej szkole będzie możliwość, zgodnie z zapisami ustawy, wykupienia dla ucznia gorącego posiłku. Posiłki będą wydawane w stołówce szkolnej na dużej przerwie 9:50-10:35. Koszt jednego posiłku to około 15 zł/dzień. Płatność po podpisaniu oświadczenia, będzie należało wpłacić na konto gminy z góry. Więcej informacji podamy po podpisaniu porozumienia z firmą cateringową. Pytania proszę kierować do koordynatora ds. dożywiania i żywienia dzieci w szkole p. E. Masiakowskiej.

* 27 maja 2022 r. weszła w życie ustawa z 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2022 r., poz. 1116). Przewiduje ona szereg zmian dla szkół i przedszkoli. Jedną z ważniejszych zmian jest ta dotycząca zatrudniania specjalistów. Nowe regulacje pojawiły się w Karcie Nauczyciela.

W związku z nowymi regulacjami prawnymi w naszej szkole od 1 września będą do dyspozycji rodziców:

pedagog szkolny - p. Eminia Masiakowska (opieka nad uczniami klas 4-8)

pedagog specjalny, psycholog - p. Katarzyna Orzechowska (opieka nad uczniami klas 0a,b oraz 1-3)

logopeda - p. Joanna Szymańska, p. Paulina Otto

* Podręczniki oraz zestawy ćwiczeniowe uczniowie klas 1-8 otrzymają w pierwszych dniach września - osoby odpowiedzialne p. Maria Kamińska oraz p. Grzegorz Kruś - opiekunowie biblioteki szkolnej. Jednocześnie prosimy uczniów oraz rodziców o zadbanie o to, aby podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe zostały owinięte. Przypominamy, iż z podręczników korzystają trzy roczniki uczniów i należy o nie dbać przez cały rok szkolny.

* Zgodnie z zapisami Ustawy z 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz.U. z 2021 r. poz. 1762) - art. 42 ust. 2f. nauczyciele naszej szkoły będą realizowali od 1 września godziny dostępności. W tym czasie będą przebywać w szkole i będą dostępni dla uczniów i rodziców w wymiarze 1h/tyg. Szczegółowy harmonogram zostanie umieszczony na stronie www naszej szkoły.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie - Rafał Leśniarek

• Listy dzieci oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2022/2023.

• Poniżej przedstawiamy listy dzieci z oddziału przedszkolnego 0”a” i 0”b”.

Oddział 0”a”- wychowawca Renata Murawska

22. Urbaniak Jacek
            23. Urbaniak Wiktor
            24. Wilczyńska Laura

W celu usprawnienia rozpoczęcia roku szkolnego prosimy rodziców o przyniesienie podpisanych wyprawek przedszkolnych dnia 29 sierpnia 2022 r. od godziny 15:00.

Sekretariat.