• Początek ferii zimowych na lodowisku!

• Tradycją naszej szkoły jest coroczny wyjazd na lodowisko podczas zimowych ferii. Nie inaczej było w tym roku. 49 - osobowa grupa naszych uczniów pod opieką nauczycieli: p. Marii Kamińskiej, p. Anny Ososko, p. Jolanty Karmowskiej i p. Marka Sobczaka udała się w poniedziałkowy ranek (30 stycznia 2023r.) na lodowisko do Mogilna.

Początkujący uczniowie z pomocą pingwinków stawiali pierwsze kroki na lodzie, a bardziej zaawansowani doskonalili swój "warsztat". Zabawa na lodzie trwała 1,5 godz. Towarzyszyło jej dużo radości, uśmiechu (nawet mimo upadków) i dużo wspólnej zabawy. Wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy do swoich domów.

• Konkursy czytelnicze dla najmłodszych!

• Na początku nowego roku szkolnego informowaliśmy o projekcie "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa", który realizowany jest w naszych oddziałach przedszkolnych. Do tej pory w ramach tego projektu odbyły się 2 konkursy dla naszych najmłodszych uczniów.

A oto laureaci:

Konkurs czytelniczy - "Postać z bajki"

Grupa starsza

I miejsce: Marcelina Ryndziewicz

II miejsce: Olivia Jachim

III miejsce: Adrianna Babula

wyróżnienie: Iga Patalas

Grupa młodsza

I miejsce: Aleksander Reiwer

II miejsce: Aleksandra Babula

III miejsce: Antonina Makowiecka

wyróżnienie: Maja Demska

Konkurs - "Zakładka do książki"

Grupa starsza

I miejsce: Olivia Jachim

II miejsce: Iga Patalas

III miejsce: Julian Bryzik

wyróżnienie: Adrianna Babula, Paweł Prussak

Grupa młodsza

I miejsce: Antonina Makowiecka

II miejsce: Laura Alichniewicz

III miejsce: Zuzanna Gnat

wyróżnienie: Aleksandra Babula, Jan Taraska

Wszystkich przedszkolakom gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów!

• Zapraszamy rodziców na "Drzwi otwarte"

• Dyrektor szkoły oraz nauczyciele serdecznie zapraszają Państwa na "drzwi otwarte", które odbędą się 17.01.2023 r. Nauczyciele będą oczekiwać chętnych rodziców klas I-VII od godziny 16:00 do 17:00. Rodziców klasy VIII zapraszamy na spotkanie z wychowawcą oraz nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych na godzinę 16:00 sala nr 11.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie - Rafał Leśniarek.

•  MISTRZOWIE ORTOGRAFII
          • MISTRZOWIE ORTOGRAFII

• Kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego „Choć ortografia przeraża nas, walkę z błędami zacząć czas” odbyła się 10 stycznia 2023  roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie. Do konkursu przystąpili uczniowie klas V-VII ze szkół  naszej gminy. Celem konkursu było budzenie wśród dzieci motywacji do pogłębiania wiedzy z dziedziny ortografii oraz kształcenie szacunku do mowy ojczystej

Po uroczystym powitaniu uczestnicy rozpoczęli konkursowe zmagania.  Pisali dyktanda, pełne „pułapek” ortograficznych oraz rozwiązywali zadania z trudnościami ortograficznymi. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni oraz umiejętnością zastosowania ich w praktyce.

Miło nam, że możemy pochwalić się sukcesem naszych uczniów Pauliny i Stasia Kubalewskich oraz Szymona Machałka  / uczniowie klasy piątej i szóstej przygotowywani przez p. Joannę Szymańską / , którzy wywalczyli  I  miejsce  w niełatwej dziedzinie, jaką jest ortografia.
            Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody z rąk Aleksandry Kulczyńskiej-Milik oraz dyrektor szkoły – Pani Jadwigi Olszak.