• Profil szkoły

• Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

W roku szkolnym 2023/2024 w skład Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie wchodzą:

• Szkoła Podstawowa (trzylatki, czterolatki, pięciolatki, sześciolatki + 8 klas)

Budynki

Nasza szkoła składa się z dwóch budynków: tzw. „małej szkoły”, w której uczą się najmłodsze dzieci – trzylatki, czterolatki, pięciolatki i sześciolatki oraz drugiego budynku składającego się z tzw. „starej części”, łącznika i sali gimnastycznej.

W drugim budynku znajduje się:

9 sal lekcyjnych

pracownia komputerowa

sala gimnastyczna

gabinet dyrektora/sekretariat

gabinet pedagoga/logopedy

pomieszczenie kuchenne

pomieszczenia gospodarcze

Tutaj uczą się dzieci od klasy I szkoły podstawowej do jej ukończenia.

Obwód Szkoły Podstawowej

Do obwodu Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie należą dzieci zamieszkujące następujące miejscowości:

- Dziewierzewo

- Miastowice

- Żarczyn

- Górki Zagajne

- Górki Dąbskie

Ilość uczniów

W roku szkolnym 2023/2024 do Szkoły Podstawowej uczęszcza odpowiednio:

-Szkoła Podstawowa (I - VIII) + trzylatki, czterolatki, pięciolatki + sześciolatki: 118 + 21 + 23 (Razem: 162 uczniów)