• Zapraszamy na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024.

• Nauczyciele oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie, serdecznie zapraszają 04.09.2023 r. (poniedziałek) na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024.

Harmonogram uroczystości:

godzina 8:00 - msza święta w kościele parafialnym w Dziewierzewie

godzina 9:00 - uroczystość na sali gimnastycznej, po uroczystości spotkanie z wychowawcami w klasach.

Poniżej przedstawiamy listy dzieci oddziałów przedszkolnych, plan zajęć poszczególnych klas, oraz harmonogram dowozów obowiązujący od 04.09.2023 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie - Rafał Leśniarek

Plan_zajec_od_04.09.2023_r..x

20.Urbaniak Wiktor

21.Wojciechowska Marianna

• Informacja.

• Uprzejmie informujemy, iż  Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie w poniedziałek tj. 14.08.2023r. będzie nieczynna z powodu urlopu wszystkich pracowników.

W sprawach najpilniejszych prosimy kontaktować się pod nr tel. 516-128-931.

Sekretariat.

• MUR, ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO

• Projekt pn. „Wykonanie muralu na budynku Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie”Oferta składana przez: Koło Gospodyń Wiejskich w Dziewierzewie W ramach konkursu: MUR,ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO ogłoszonym przez: Minister Obrony Narodowej - Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MONKwota dotacji: 20.000,00 złCałkowita wartość zadania: 26.300,00 złUdział środków finansowych pozyskanych z innych źródeł publicznych – Gmina Kcynia – 5.000,00 zł projekt pn. „Wszystko dla Ciebie niepodległa Polsko” otwarty konkurs ofert nr 3/2023 Edukacja.

Miło nam poinformować, iż projekt złożony przez KGW w Dziewierzewie w konkursie ofert MON uzyskał dofinansowanie w kwocie 20 tys. zł.Projekt zakłada wykonanie muralu na budynku SP im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie nawiązującego do Powstania Wielkopolskiego poprzez prezentację flagi powstańczej i wojska powstańczego oraz do Patrona Szkoły śp. Marka Uleryka, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Pomysłodawcy muralu pragną tym samym uhonorować bohaterów zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Chcą również pokazać, że z małych miejscowości wywodzą się wielcy bohaterowie, ludzie oddani pasji, którzy swoją pracą dochodzą bardzo wysoko, a swoją służbą przynoszą chlubę lokalnej społeczności i całemu państwu. Śp. Marek Uleryk zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej. Był uczniem szkoły na której powstanie mural od 1985 do 1990 r. Przyszedł jako piątoklasista z innej szkoły. Potem, już jako absolwent, długo szukał miejsca w życiu. Krótko zabawił w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle, potem uczył się w Bydgoszczy. Rozwijał swoje sportowe umiejętności.W ramach projektu przewidziano przeprowadzenie żywej lekcji historii z Towarzystwem Historycznym w Kcyni, przygotowanie okolicznościowej wystawy poświęconej powstańcom oraz patronowi szkoły, jak również spotkanie z członkami Rodziny śp. ppor. Marka Uleryka.Mural zostanie wykonany techniką malarską bezpośrednio na ścianie budynku farbami elewacyjnymi. Wymiar muralu 11,0 m na 5,0 m.Planowane odsłonięcie muralu i uroczystości z tym związane październik / listopad 2023 r.Partnerami realizowanego projektu będą: Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie, Towarzystwo Historyczne w Kcyni, Gmina Kcynia, GCKiB w Kcyni.

RL