• Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie przypomina o trwającej rekrutacji do oddziałów przedszkolnych, oddziałów "0" oraz klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie. Wnioski oraz pozostałe informacje znajdują się na naszej stronie www w zakładce REKRUTACJA. Wnioski można również pobrać w sekretariacie szkoły.

• "W zdrowym ciele zdrowy duch o tym wie każdy mały zuch!" 💚

• Dnia 30 stycznia 2024 r. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie zdobyła tytuł w Ogólnopolskim Konkursie "Na sportowo jest zdrowo - przedszkolny program wychowania zdrowotnego" edycja XXXVII zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.

Konkurs miał na celu wskazanie, jak ważną rolę w życiu przedszkola pełni edukacja prozdrowotna, promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Nasze przedszkole przyjęło na siebie zadania, które realizowane były w okresie od 18 września 2023 r. do 30 stycznia 2024 r. Wykonanie było oceniane przez jury punktowo na podstawie przesłanych zdjęć/nagrań/sprawozdań z realizacji poszczególnych zadań.

Z dumą możemy uznać, że twórczy proces i aktywne włączanie dzieci w dążenie do wykonania każdego z zadań wzbogaciło wiedzę i świadomość naszych najmłodszych uczniów na temat dbania o zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne na co dzień.

Koordynatorami projektu w naszym przedszkolu była Pani Oliwia Kędziora i Pani Renata Murawska.

Otrzymany certyfikat jest zwieńczeniem owocnej współpracy dzieci i nauczycieli, zapraszanych gości, którzy prowadzili pouczające prelekcje oraz rodziców zawsze zaangażowanych w podejmowane przez naszą placówkę działania.

To nasz wspólny sukces!

• Początek ferii na lodowisku!

• Tradycją naszej szkoły jest coroczny wyjazd na lodowisko podczas zimowych ferii. Nie inaczej było w tym roku. 49 - osobowa grupa naszych uczniów pod opieką nauczycieli: p. Aleksandry Kubackiej, p. Marii Kamińskiej, p. Katarzyny Orzechowskiej i p. Małgorzaty Osial udała się w poniedziałkowy ranek (12 lutego 2024r.) na lodowisko do Mogilna.

Początkujący uczniowie z pomocą pingwinków stawiali pierwsze kroki na lodzie, a bardziej zaawansowani doskonalili swój "warsztat". Zabawa na lodzie trwała 1,5 godz. Towarzyszyło jej dużo radości, uśmiechu (nawet mimo upadków) i dużo wspólnej zabawy. Wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy do swoich domów.

• Wyniki konkursu plastycznego "Powstanie Wielkopolskie oczyma dziecka"

• W dniu 07.02.2024r. zostały wręczone nagrody w gminnym konkursie plastycznym "Powstanie Wielkopolskie oczyma dziecka" zorganizowanym przez Urząd Miejski w Kcyni na okoliczność 105.rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Miło nam poinformować, że jedną z laureatek w kategorii IV-VIII została nasza uczennica - Karina Kurczyna z klasy VII.

Laureatom i osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Wszystkie prace zostaną zaprezentowana na wystawie pokonkursowej, którą będzie można obejrzeć w GCKiB.

• Bal Karnawałowy 🎈🎉🎊

• W naszej szkole dnia 2 lutego 2024 r. odbył się bal karnawałowy. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie. Nasze najmłodsze pociechy z przedszkola, dzieci oraz młodzież ze starszych klas. Bal uroczyście rozpoczęła i otworzyła Dyrektor Szkoły - Pani Lucyna Bursztynowicz.

Tego dnia uczniowie wkroczyli na parkiet we wspaniałych przebraniach/kreacjach. Wszyscy na moment przenieśliśmy się do świata fantazji. Bajkowe stroje dzieci utożsamiających się z dworem królewskim, ze światem czarów i magii, z postaciami superbohaterów, służb ratowniczych, piłkarzy, zwierząt i kwiatów wprowadziły nas w wyjątkowy klimat. Muzyczna oprawa, o którą zadbał Pan Marcin Gąsiorowski roztańczyła każdego uczestnika imprezy. Tanecznym krokiem podążaliśmy w rytm muzyki, ciesząc się trwającym karnawałem.

Radość i wspólna zabawa podczas corocznego balu zacieśniają więzi uczniów, wychowawców i nauczycieli naszej szkoły.

Pięknie dziękujemy Radzie Rodziców, na której czele stoi Przewodnicząca Pani Barbara Sądel za zorganizowanie balu karnawałowego dla uczniów naszej szkoły.

Pięknie dziękujemy Radnemu Rady Powiatu Nakielskiego Panu Pawłowi Dudzie za wsparcie organizacji wydarzenia i przekazanie soczków dla wszystkich uczniów naszej szkoły z okazji balu.

Pięknie dziękujemy Panu Marcinowi Gąsiorowskiemu za poprowadzenie balu karnawałowego.

Cóż to był za bal...

• Uroczyste powitanie Pani Dyrektor.

• Dnia 2 lutego 2024 r. w obecności Kierownika Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Pana Rafała Woźniaka oraz uczniów i pracowników naszej szkoły odbyło się uroczyste powitanie nowej Pani Dyrektor - Lucyny Bursztynowicz.

Życzymy w imieniu całej społeczności szkolnej nowej Pani Dyrektor wielu sukcesów w pracy, nieustających powodów do dumy z osiągnięć uczniów i absolwentów szkoły, stałego wsparcia od zawsze zaangażowanej i pomocnej kadry pedagogicznej, i pracowników obsługi, tak aby nasza wspaniała szkoła mogła kontynuować swoje wieloletnie już tradycje dobrego kształcenia i wychowania.

Pan Rafał Woźniak w imieniu pełniącego funkcję Burmistrza Kcyni Pana Rafała Heftowicza złożył serdeczne podziękowania Pani Kindze Słapek, która od 20 października 2023 r. zastępowała ówczesnego dyrektora. Podziękował za ogromne zaangażowanie, życzliwość i wzorową postawę.

Następnie Pani Dyrektor uroczyście otworzyła bal karnawałowy!

• FERIE 2024 ❄️

• Pani Aleksandra Kubacka zaprasza uczniów do wspólnego, aktywnego wypoczynku na łyżwach podczas ferii zimowych!

Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu znajdą Państwo w załączniku.