Wyprawka przewdszkolaka na rok szkolny 2016/2017
PRACA SEKRETARIATU W CZASIE WAKACJI
GODZINY PRACY SEKRETARIATU W CZASIE WAKACJI
SEKRETARIAT CZYNNY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 14.00
W TERMINACH:
27.06.2016 - 08.07.2016,
01.08.2016 - 05.08.2016,
16.08.2016 - 31.08.2016
PRZERWA URLOPOWA:
11.07.2016 - 29.07.2016,
08.08.2016 - 12.08.2016
W CZASIE URLOPU SEKRETARIATU SZKOŁA BĘDZIE CZYNNA CODZIENNIE W GODZINACH 9.00 – 12.00
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku szkolnego 2015/2016.
Pożegnanie klasy III gimnazjum!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pożegnanie klasy III gimnazjum!.
Bydgoskie Biesiady Czytelnicze - spotkanie z Grzegorzem Kasdepke!
W tym roku szkolnym na zaproszenie Ogólnopolskiego Koordynatora Bookcrossingu- Pani Jolanty Niwińskiej uczestniczyliśmy również w spotkaniu autorskim z Grzegorzem Kasdepke.
Zaproszony gość to autor wielu książek dla młodych czytelników, bajek i opowiadań. Jego utwory charakteryzują się ciepłym humorem, przy pomocy którego przekazywane są cenne treści i morały. Pisarz znany jest m.in. z książki „Kacperiada”, w której opisuje przygody małego chłopca Kacpra i jego taty oraz sposoby w jaki samodzielnie rozwiązują pojawiające się problemy. Poza tym można kojarzyć go z dziełem takim, jak „Tu i tam z Kubą i Bubą”, przedstawiającą przykłady zachowania się w różnych sytuacjach dobrze wychowanego człowieka, czy książką „Detektyw Pozytywka”, w której dzieci samodzielnie rozwiązują zagadki dotyczące zjawisk towarzyszących im na co dzień. Jego książki znajdują się na liście lektur szkolnych.
Grzegorz Kasdepke jest nie tylko autorem książek dla dzieci i młodzieży, ale także twórcą słuchowisk radiowych oraz scenariuszy programów i seriali telewizyjnych t.j. „Ciuchcia”, „Budzik”, „Podwieczorek u Mini i Maxa”. Był on również redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci „Świerszczyk” oraz publikował teksty w tygodniku „Polityka”.
Spotkanie odbyło się w ramach akcji Bydgoskie Biesiady Czytelnicze. Program artystyczno- wokalny przygotowany został przez uczennice naszej szkoły: Różę Dalke oraz Zuzannę Różańską.
Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek!
16 czerwca 2016r. uczniowie klasy II gimnazjum uczestniczyli w stolicy polskiego bookcrossingu – Bydgoszczy w obchodach Święta Wolnych Książek. Idea święta narodziła się w 2003 roku i ma na celu promowanie czytelnictwa. W akcje bookcrossingowe aktywnie włączają się szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, organizacje społeczne, kulturalne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy i media.
Bookcrossing to działanie polegające na nieodpłatnym przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych. Dzięki wspólnym działaniom w Polsce w obiegu jest ponad 260 tysięcy książek i funkcjonuje ponad 20 tysięcy półek bookcrossingowych. Takie półki są również w Bydgoszczy.Bydgoskie obchody Święta Wolnych Książek rozpoczął przemarsz uczestników ulicami miasta połączony z obdarowywaniem książkami mieszkańców. Na czele książkowego korowodu szła Jolanta Niwińska, propagatorka idei bookcrossingu, której towarzyszył Jarosław Mikołajewski, poeta, tłumacz i publicysta, który w późniejszych godzinach spotkał się ze swoimi czytelnikami w Miejskim Centrum Kultury. Uczennice naszej szkoły Róża Dalke i Natalia Kaźmierczak czytały podczas tego spotkania fragmenty utworów pana Jarosława Mikołajewskiego.
Uczestnicy obchodów przemaszerowali z ul. Świętej Trójcy na Stary Rynek, gdzie odbył się happening. Były m.in. występy artystyczne, konkursy z nagrodami, wspólne czytanie, w którym uczestniczyła, reprezentująca prezydenta Rafała Bruskiego, zastępca prezydenta miasta Anna Mackiewicz. Niezwykle obleganym w czasie happeningu miejscem na Starym Rynku była Alejka Książek Uwolnionych, czyli miejsce wymiany książek.
Dziękuję pani Dorocie Czerwińskiej za pomoc w opiece nad uczniami podczas tego święta. Zapraszam na kolejne edycje spotkań bookcrossingowych w przyszłym roku - organizator wyjazdu - Zofia Świerc
Więcej zdjęć w naszym albumie foto!
Spotkanie Bookcrossingowe z Jarosławem Kretem!
Bydgoskie Biesiady Czytelnicze to niecodzienna okazja do spotkań i rozmów na temat literatury z wyjątkowymi ludźmi, autorami znanych i lubianych lektur. Tym razem gościem biesiad czytelniczych był Jarosław Kret.
19 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze znanym prezenterem pogody, autorem wielu książek podróżniczych, licznych reportaży i filmów dokumentalnych, popularyzujących wiedzę o świecie. Łącząc pracę z życiową pasją odwiedził on większość zakątków świata. Z wypraw przywiózł wiele pamiątek, wspomnień i wiedzę, którą bardzo chętnie się podzielił. Opowiadał z wielką pasją o swoich przygodach i życiowych doświadczeniach.
Jarosław Kret to autor znanych i lubianych przez telewidzów filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych m.in.: "Klub Podróżników", "Kino Klubu Podróżników", "Planeta według Kreta", "Podróże z barometrem", "Polska według Kreta". Z wykształcenia egiptolog, autor książek:" Kret na Pogodę"," Mój Egipt"," Moje Indie", "Mój Madagaskar", albumów fotograficznych: "Moja Ziemia Święta", "Madagaskar" oraz licznych artykułów prasowych popularyzujących wiedzę o świecie.
Spotkanie, organizowane było w ramach projektu Czytająca Bydgoszcz – Bydgoskie Biesiady Czytelnicze i odbyło się w studiu telewizyjnym TVP3 Bydgoszcz przy ul. Kujawskiej 7. Poprowadziła je Jolanta Niwińska, której bardzo dziękujemy za zaproszenie.
Zakończenie roku szkolnego!
Uwaga!
Zakończenie roku szkolnego - harmonogram:
23.06.2016r. - czwartek - godz. 10.00 - zakończenie roku w Oddziałach Przedszkolnych
23.06.2016r. - czwartek - godz. 16.15 - Msza św. na zakończenie klasy III gimnazjum
godz. 17.00 - (sala gimnastyczna) zakończenie klasy III gimnazjum
----------------------------------------------------------
24.06.2016r. - piątek - godz. 8.00 - Msza św. na zakończenie roku dla wszystkich pozostałych klas.
ok. godz. 9.00 - (sala gimnastyczna) zakończenie roku dla klas I - III, IV - VI i I - II gimnazjum
------------------------------------------------------
Autobusy szkolne będą kursowały w piątek, 24.06.2016r.:
rano: wg planu
po rozdaniu świadectw (około 11.00) autobus rozwiezie uczniów w kierunkach: Żarczyn, Górki Zagajne, Górki Dąbskie, Miastowice, Żurawia, Włodzimierzewo, Głogowiniec.
Edukacja filmowa w gimnazjum!
W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli po raz pierwszy w trwającym już od 10 lat Projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Każdy seans poprzedzała prelekcja multimedialna, która wprowadzała uczestników tematy podejmowane w filmie. Po prezentacji filmu uczniowie uczestniczyli w dyskusjach prowadzonych przez pracownika MDK.
W tym roku szkolnym dominowały przede wszystkim filmy dokumentalne, obejrzeliśmy m.in. ,,Dziewczynkę w trampkach’’, ,,Persepolis”, ,,Latawce”, ,,Fighter- kochaj i walcz” oraz "Historię Roja"
Celem edukacji filmowej jest kształtowanie u młodego odbiorcy umiejętności krytycznego odbioru sztuki filmu oraz nauka dyskusji o problemach, które zostały poruszone w filmie.
Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN.
Dziękuję wszystkim Rodzicom za umożliwienie uczestnictwa naszym uczniom w w/w projekcie.Zapraszamy na następne edycje w kolejnym roku. Organizatorem wyjazdów była p. Zofia Świerc
Spotkanie z teatrem!
„TEATRALNE POTYCZKI" - to tytuł sztuki, opartej na lekturach szkolnych, którą obejrzeli uczniowie naszego gimnazjum 2 czerwca br. w Domu Kultury w Szubinie. W przedstawieniu uczestniczyło 5 aktorów Narodowego Teatru im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Sztuka opowiada o przygotowaniach zespołu aktorów w jednym z większych miast do kolejnej premiery „Hamleta”. W spektaklu wykorzystano wykorzystano elementy 5 konwencji teatralnych: teatru antycznego, elżbietańskiego, romantycznego, modernistycznego (wprowadzono motywy baśniowe, ludowe i fantastyczne) oraz współczesnego.
Różnorodne efekty specjalne i odpowiednia muzyka sprawiły, że spektakl był niesamowitym przeżyciem, który zmusza do refleksji na ludzkimi wartościami. Ponadto poznaliśmy kulisy teatru od wewnątrz, relacje między aktorami, często zdominowane przez zazdrość, zawiść, pęd do sławy, a także brak solidarności i przekonanie o własnej wyjątkowości.
Serdeczne podziękowania przekazujemy Rodzicom, p. K. Jucha oraz p. J. Pituła, którzy pomogli w dowozie uczniów na przedstawienie. Dziękujemy również opiekunom-nauczycielom naszej szkoły p. Annie Kubiak-Czarneckiej i p G. Krusiowi.Organizatorem wyjazdu była p. Zofia Świerc.
Podsumowanie konkursów polonistycznych w gimnazjum!
LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEJ STYPENDIADY POLONISTYCZNEJ: MARIA BRYCKA I KAMILA KAMIŃSKA
W dniach 15-17 marca 2016r. uczniowie kl. I – III naszego gimnazjum uczestniczyli w trzech konkursach przedmiotowo-tematycznych z zakresu edukacji polonistycznej:
- Konkurs czytelniczy „Kreator”
- Konkurs ortograficzny „Ortopraf”
- Konkurs literacki „Polonus”
Informujemy, że uczennica kl. III gimnazjum – Maria Brycka została laureatem Konkursu czytelniczego, zdobywając III miejsce, natomiast Kamila Kamińska z kl. I gimnazjum otrzymała
III miejsce w Konkursie Ortograficznym i także została laureatem. Z klasy II gimnazjum – Nastazja Czarnecka uzyskała wyróżnienie w Konkursie czytelniczym.
Trzem uczestnikom, tj. Karolinie Napierała, Zuzannie Różańskiej, Wiktorii Świerc zabrakło tylko jednego punktu do uzyskania tego tytułu.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu, zorganizowanego przez Firmę Edukacyjną „Orzeł”. Szkolnym koordynatorem tegorocznej stypendiady była nauczycielka j. polskiego w gimnazjum – p. Zofia Świerc
KONKURSY ORTOGRAFICZNE-GIMNAZJUM
Celem konkursów jest krzewienie i promowanie poprawnej polszczyzny, motywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności ortograficznych i interpunkcyjnych.
W tym roku uczniowie naszej szkoły: Kamila Kamińska, Nastazja Czarnecka oraz Maria Brycka przystąpiły do zmagań w Gminnym Konkursie Ortograficznym o pióro Burmistrza Kcyni,który odbył się w Zespole Szkół Technicznych
WYRÓŻNIENIE DLA MARII BRYCKIEJ
14 czerwca 2016r. wymienione wyżej uczennice uczestniczyły w X edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii 2016”.
Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie pisali dyktando, a w drugiej musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych i interpunkcyjnych.
Miło nam poinformować, że uczennica kl. III gim. Maria Brycka otrzymała wyróżnienie.
GRATULUJEMY SUKCESU!
KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA POLSKIEGO
Agata Kubalewska- uczennica kl. III gimnazjum jako jedyna z naszej szkoły zakwalifikowała się do etapu rejonowego, który odbył się w Bydgoszczy. Składamy gratulacje !
Konkurs "Tiger - our friend"
10 czerwca 2016r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu pt. „Tiger – our friend” dla klas I-II. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej wykonanej techniką dowolną, przedstawiającą głównego bohatera podręcznika do j. angielskiego – Tigera. Organizatorem konkursu była p. Klaudia Nogowska, która z pomocą jurorek: p. Emilii Masiakowskiej i p. Weroniki Wilczyńskiej wytypowała najciekawsze prace małych artystów. Ze względu na ich różnorodność, uczestnicy mieli szansę zdobyć nagrodę w jednej z trzech kategorii: plakat, maskotka lub figurka z masy mączno-solnej. Ponieważ wszystkie dzieła były wyjątkowe i wymagały ogromnego wkładu pracy, decyzja o wyborze zwycięzców była bardzo trudna. Jednak, aby żaden uczeń nie poczuł się niedoceniony, wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom i słodki upominek, a zwycięzcom wręczono dodatkowo przybory plastyczne – kredki, farby i pisaki.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!
Spotkanie integracyjne klasy IV
15.06.2016r. klasa IV wraz z wychowawcą Anną Ososko oraz p. Kladią Nogowską spotkała się w dziewierzewskiej świetlicy aby na wesoło zakończyć rok szkolny 2015/2016. W spotkaniu uczestniczyli także rodzice, ponieważ dzieci chciały uczcić Dzień Matki oraz Dzień Ojca. W tym celu samodzielnie przygotowały kwiatowe niespodzianki w doniczkach wykonanych z klamerek oraz słodkie desery z truskawek. Na rodziców czekał także pięknie udekorowany stół. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego programu artystycznego z humorystycznymi scenkami aby ukochanym rodzicom sprawić przyjemność. Uczniowie podziękowali także po angielsku pani Klaudii Nogowskiej, która uczyła ich angielskiego w klasie IV. Później do akcji wkroczyły mamy, które z kolei chciały sprawić niespodziankę swoim pociechom z okazji Dnia Dziecka. Każdy czwartoklasista z zamkniętymi oczami usiadł naprzeciwko swojej mamy, a ona najpiękniej jak potrafiła pomalowała twarz swojego dziecka kolorowymi kredkami. Na zdjęciach można zobaczyć wyniki tego wesołego makijażu. Następnie przyszedł czas na kiełbaski i smakołyki przygotowane przez rodziców. Na koniec było mnóstwo śmiechu przy wspólnych zabawach z udziałem rodziców. Kolorowa czternastka wróciła zadowolona i pełna wrażeń do domu.
Więcej zdjęć ze spotkania w naszym albumie foto!
Podręczniki na rok szkolny 2016/2017
Drodzy Rodzice!
Informujemy, że w zakładce "Spis podręczników" znajdują się aktualne wykazy podręczników na nowy rok szkolny 2016/2017!
Sukces w Konkursie Profilaktycznym!
W miniony piątek, 17.06.2016r. miało miejsce rozstrzygnięcie III Powiatowego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego organizowanego przez KPP w Nakle N/Notecią. W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przygotowali na niego film pt „Perspektywa” i odnieśli sukces, zajęli III miejsce w kategorii gimnazjum!!! Pomysłodawcą scenariusza, reżyserem oraz montażystą w jednej osobie była Zuzanna Różańska, główne role zagrali zaś Albert Piechowiak i Dawid Pituła. Naszym świeżo upieczonym zwycięzcom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów nie tylko w konkursach profilaktycznych!
Nasz "Złoty Bartek" niedościgniony!
Dnia 11.06.2016 r. w Białych Błotach odbyły się "Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego". Wziął w nich udział nasz „super sportowiec” Bartosz Iskar, uczeń kl. VI SP w Dziewierzewie. A oto co udało mu się wywalczyć:
- złoty medal w biegu na dystansie 60 metrów (rekord życiowy 7,74 s.)
- złoty medal w skoku w dal (5,61 m.)
- złoty medal w sztafecie 4x100 metrów.
Na tym jednak nie poprzestał, gdyż w dniach 17 -19.06.2016 r. na Stadionie AZS w Łodzi odbył się XXII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych z Orlenem dla młodzieży rocznika 2003-2005 i młodsi. W zawodach udział wzięło 80 miast z całej Polski, to jest 2400 uczestników. „Nasz Bartek” ponownie okazał się być bezkonkurencyjny. Odniósł wielki sukces i pobił swój kolejny życiowy rekord. Otóż, wywalczył złoty medal w skoku w dal z wynikiem 5,77 m!!!
W nagrodę otrzymał piękny puchar i ten oto (przedstawiony na zdjęciu) niesamowity rower.
Warto wspomnieć, że został powołany do reprezentacji Polski na Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny, który odbędzie się 26 czerwca w Łowiczu. Dodatkowo, w nagrodę został powołany przez Polski Związek Lekkoatletyczny na obóz sportowy, który odbędzie się w dniach 21-30 sierpnia 2016 r. w Spale.
Bartku, jak zawsze trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów!!!
Cyrk Heca w naszej szkole!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Cyrk Heca w naszej szkole!.
Wycieczka do Szklarskiej Poręby!
"To były piękne dni..." Tak bez wątpienia można powiedzieć o pięciodniowej wycieczce w Karkonosze, na którą wybrało się 46 uczniów naszej szkoły. Organizatorem wyjazdu i zarazem kierownikiem była p. Zofia Świerc.
Naszą "przygodę" z Karkonoszami rozpoczęliśmy od zwiedzania Bolkowa, a dokładnie ruin zamku Piastów Śląskich. Mogliśmy zobaczyć loch głodowy oraz podziawiać piękną panoramę z wieży o ciekawym kształcie łzy. Nastepnie udaliśmy się do naszego miejsca docelowego - Szklarskiej Poręby. Niewątpliwie duże wrażenie zrobił na wszystkich uczestnikach wycieczki wodospad Szklarki - trzeci co do wielkości wodospad w polskiej części Sudetów. Kolejnym punktem pierwszego dnia było przejście do ogromnej skały zwanej "Chybotkiem". Niektórym z naszych uczniów udało się go rozhuśtać.
W programie drugiego dnia pobytu był przejazd do Skalnego Miasta (Adrspachu) w Czechach. Tutaj wszyscy podziawialiśmy niesamowite formy skalne, o których nasza pani Przewodnik Mariola opowiadała bardzo ciekawe legendy. Dużą frajdę spawił nam rejs łódkami po jeziorku Skalnego Miasta. Tutaj też, z ust flisaka usłyszeliśmy wiele zabawnych historii o Skalnym Mieście. Po powrocie do Polski odwiedziliśmy miejscowośc Kowary, a w niej Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, w którym znajduje się kilkadziesiąt najważniejszych obiektów regionu, przedstawionych w skali 1:25. Precyzja i dbałość o najdrobniejszy szczegół zachwyciła nas wszystkich.
Kolejny dzień naszej wycieczki to spotkanie z górami "w najczystszej postaci". Po śniadaniu udaliśmy się do Karpacza, wyciągiem krzesełkowym wjechaliśmy na Kopę, by stamtąd ruszyć na najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę, położoną na wysokości 1602m n.p.m. Tu cała grupa spisała się na medal i szybko znaleźliśmy się na szczycie. W nagrodę spotkała nas bardzo miła niespodzianka - Śnieżka przywitała nas słońcem i wysoką temperaturą, co akurat na tym szczycie jest rzadkością. W drodze powrotnej z Karpacza zobaczyliśmy niebywały zabytek - drewnianą świątynię Wang z przełomu XII i XIII wieku. Odwiedziliśmy też miejsce anomalii grawitacyjnej, a dzień zakończyliśmy spacerem na deptaku Karpacza.
Czwartek na naszej wycieczce - to zwiedzanie okolic Jeleniej Góry. Spacerowaliśmy po zabytkowym centrum miasta oraz przepięknym Parku Zdrojowym w Cieplicach. Następnie udaliśmy się do Dzielnicy Jeleniej Góry - Sobieszowa i tutaj weszliśmy na zamek Chojnik, położony na wysokości 627m. Posłuchaliśmy nagrania o dziejach zamku i tradycyjnie podziawialiśmy panoramę z wieży "ostatecznej obrony". Niewątpliwie atrakcją dnia było przejście przez bardzo ciasną jaskinię "Dziurawy Kamień".
Czwartkowy wieczór zakończył się dyskoteką i ogniskiem zorganizowanym w naszym pensjonacie w Szklarskiej Porębie.
Ostatniego dnia naszego pobytu weszliśmy na Wysoki Kamień, szczyt leżący w Górach Izerskich. Następnie udaliśmy się do wodospadu Kamieńczyka, który zrobił na nas duże wrażenie. Dodatkową atrakcją dnia było zwiedzanie Huty Leśnej i udział w pokazie tworzenia szklanych figurek. Swoich sił mogła tu spróbować p. Zofia Świerc, która pod okiem hutników wykonała pięknego, szklanego kwiatka.
W Jeleniej Górze pożegnaliśmy naszą sympatyna Panią Przewodnik i pełni wrażeń udaliśmy się do domu.
Tradycyjnie już podczas drogi powrotnej przeprowadzony został quiz wiedzy. Wszyscy wykazali się naprawdę ogromem wiadomości.
Około godziny 23.00 cali, szczęśliwi, choć nieco zmęczeni dojechaliśmy do Dziewierzewa.
Więcej zdjęć z naszej wycieczki zobaczycie w naszym albumie foto!
Misiek dla Karolka
Karol Olko to Mały Dzielny Rycerz, który przeszedł już bardzo wiele w swoim życiu. Zmaga się z ciężką chorobą i jej konsekwencjami. Walczy o „lepsze jutro”. Dowiedzieliśmy się, że Karolek lubi pluszaki. Bardzo chciałby mieć takiego misia, z którym mógłby spać.
W dniach 24.05 – 25.05 oraz 30.05-31.05 w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję „Misiek dla Karolka”. W tych dniach każdy mógł wrzucić przysłowiowy grosz. Powstała puszka i akcja ruszyła.
Za zebrane pieniądze kupiliśmy misia, który przez kilka dni zajmował miejsce naszej pani wice dyrektor Marii Kamińskiej.
Bardzo chcieliśmy zawieźć misia Karolkowi do szpitala, w którym obecnie przebywa. Niestety nie może on zostać z nim na oddziale. Dlatego będzie czekał na powrót Karolka w jego domu.
Poza misiem Karol dostanie skarbonkę a w niej „grosz na szczęcie”.
(fot. i teks Jolanta Karmowska)
III Piknik Rodzinny na sportowo
4 czerwca 2016r. z inicjatywy Dyrekcji, Nauczycieli i Rady Rodziców obchodziliśmy w naszej szkole III Piknik na sportowo z okazji Dnia Dziecka. To już trzecia taka impreza wspólnie zorganizowana przez sołectwa: Dziewierzewo, Miastowice, Żarczyn, Górki Zagajne i Górki Dąbskie oraz Żurawia. Jak zwykle przy takich okazjach mogliśmy liczyć na wsparcie Stowarzyszenia „Razem dla Dziewierzewa”, Kujawsko - Pomorskiego Stowarzyszenia Kobiet w Górkach Zagajnych i Straży Pożarnej.
Ta plenerowa impreza skierowana była głównie do dzieci, ale nie tylko. Piknik był okazją do spotkania z rodzinami i przyjaciółmi. W słoneczne popołudnie teren wokół szkoły był pełen gwaru i wesołej zabawy. Maluchy mogły dawać upust swojej energii skacząc i zjeżdżając na kolorowych zjeżdżalniach, skacząc na trampolinie oraz uczestnicząc w konkurencjach sportowych. Mogły też korzystać z malowania twarzy i zrobić wesołe zdjęcie w fotobudce. Na dzieci czekało też wiele słodkości i kiełbaski z grilla. Podczas Pikniku nastąpiło również wręczenie nagród za Maraton w odcinkach, który Stowarzyszenie „Razem dla Dziewierzewa” kolejny już raz organizowało na dziewierzewskim stadionie. Odbył się także bieg o Puchar Dyrektora ZS Dziewierzewo oraz Turniej Strzelecki o puchar Burmistrza Kcyni. Sprzyjająca pogoda, liczne atrakcje, miła atmosfera sprawiły, iż wszyscy uczestnicy pikniku świetnie się bawili. Impreza udała się dzięki pomocy ludzi dobrej woli. Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc.
Przepraszamy wszystkich, którzy oczekiwali na pokaz ZUMBY - pani instruktor z przyczyn osobistych nie mogła dojechać.
Zdjęcia z Dnia Dziecka w naszym albumie foto!
Archiwum Aktualności