Informacja znajduje się w załącznikach.
Prosimy, by wszystko było podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.
Zespół wychowania przedszkolnego.
Informacja znajduje się w załącznikach.
Prosimy, by wszystko było podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.
Zespół wychowania przedszkolnego.
Dnia 21 czerwca 2024 roku zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Nasza uroczystość rozpoczęła się o godz. 8.00 Mszą Świętą, podczas której wszyscy dziękowaliśmy za miniony rok, za opiekę oraz wszelkie otrzymane łaski. Jednocześnie prosiliśmy o błogosławieństwo na czas zbliżających się wakacji.
Po Mszy Świętej zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie - Pani Lucyna Bursztynowicz serdecznie powitała zaproszonych gości: Burmistrza Kcyni - Pana Mateusza Stachowiaka, Radną Rady Miejskiej w Kcyni, Sołtys Dziewierzewa - Panią Dorotę Czerwińską, Rodzinę Patrona Szkoły - Panią Marię Kordyś, Przewodniczącą Rady Rodziców - Panią Barbarę Sądel oraz Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców - Panią Monikę Szymkowiak.
Następnie Burmistrz Kcyni - Pan Mateusz Stachowiak skierował słowa podziękowania do Pani Dyrektor za zaproszenie, na jakże ważną uroczystość dla całej społeczności szkolnej. Zakończenie roku szkolnego, to wzniosły moment dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. To czas podsumowań, pożegnań i początek zasłużonego odpoczynku wakacyjnego.
W dalszej części uroczystości świadectwa otrzymali uczniowie klasy III, a następnie uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymali świadectwa i nagrody, a ich rodzice - listy gratulacyjne. Oto uczniowie, którzy z rąk Burmistrza Kcyni - Pana Mateusza Stachowiaka, Dyrektora Szkoły - Pani Lucyny Bursztynowicz, Przewodniczącej Rady Rodziców - Pani Barbary Sądel i Wychowawców otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody:
Kl. IV Julianna Babula, Leon Czarnecki, Mikołaj Łosiński, Marcel Makowiecki, Franciszek Ryndziewicz, Paweł Wierzchosławski, Konstancja Zamiar.
Kl. V Tymon Ciszewski, Oliwier Dudek, Zofia Jachim, Lena Nowak, Natalia Porowska, Michalina Straszewska, Anna Szymkowiak, Marta Wegner, Lena Zielińska.
Kl. VI Lena Karmowka - otrzymała NAGRODĘ DYREKTORA z rąk Pani Lucyny Bursztynowicz, Karol Karmowski, Paulina Kubalewska - otrzymała NAGRODĘ BURMISTRZA z rąk Pana Mateusza Stachowiaka, Aleksandra Maćkowiak, Nadia Makowiecka, Antoni Okrutnik, Wiktoria Sądel, Wiktoria Sokołowska, Magdalena Urbaniak.
Kl. VII Dominika Kilińska, Stanisław Kubalewski, Karina Kurczyna - otrzymała nagrodę OSOBOWOŚĆ ROKU z rąk Pani Marii Kordyś, Szymon Machałek, Antonina Nowaczewska.
Nagrodę za 100% frekwencji otrzymali: Oliwia i Zuzanna Pawłowska, Marcelina Ryndziewicz, Tymoteusz Tomaszek.
Nagrodę za czytelnictwo otrzymali: Nicole Janowiak, Wojciech Kołodziej, Paulina Kruszka, Zuzanna Pawłowska, Lena Zielińska.
Burmistrz Kcyni - Pan Mateusz Stachowiak wręczył nagrodę za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym Cyprianowi Żychowskiemu.
Wręczono również nagrody Laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego "Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram" dla klas I-III szkół podstawowych:
Miejsce II zajęła Elizabeth Tonn,
Miejsce III zajęła Zuzanna Pawłowska,
Wyróżnienie otrzymała Oliwia Pawłowska.
Zwieńczeniem tej pięknej uroczystości były słowa podziękowania płynące z ust Pani Dyrektor dla Sołectw, Stowarzyszeń, Organizacji, Kół Gospodyń Wiejskich, dla Prezesa Banku Spółdzielczego w Kcyni - Pana Piotra Niedbalskiego za zaangażowanie w pracę na rzecz naszej placówki, za wsparcie finansowe, za wszelką pomoc w realizacji podjętych przez nas działań, za dobre słowo.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, by podziękować za całoroczne tworzenie warunków do zdobywania wiedzy w życzliwej i pełnej wyrozumiałości atmosferze.
Życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji!
W czwartek, 20 czerwca 2024r. miało miejsce uroczyste pożegnanie klasy VIII. Wszyscy absolwenci wraz z rodzicami spotkali się na sali gimnastycznej, by z rąk Pani Dyrektor Lucyny Bursztynowicz, wychowawcy klasy p. Emilii Masiakowskiej oraz Przewodniczącej Rady Rodziców p. Barbary Sadel odebrać świadectwo kończące edukację w Szkole Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie. Uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymali świadectwo z biało-czerwonym paskiem, a ich rodzice listy gratulacyjne. Nastąpiło również przekazanie pocztu sztandarowego i złożenie przysięgi przez nowego chorążego i nową asystę.
Oto uczniowie wyróżnieni w poszczególnych kategoriach:
Świadectwo z wyróżnieniem oraz tytuł „Absolwenta Roku” otrzymała Wiktoria Machałek.
Nagrodę "Osobowość roku" przyznawaną przez Kapitułę pod przewodnictwem Rodziny naszego Patrona otrzymała również Wiktoria Machałek.
Nagrodę za działalność w Samorządzie Uczniowskim otrzymali: Amelia Goździk, Dawid Grygiel oraz Nikola Michalak.
Nagrodę za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym otrzymały: Amelia Goździk oraz Wiktoria Machałek.
Nagrodę za osiągnięcia sportowe i reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych otrzymali: Amelia Goździk, Dawid Grygiel, Wiktoria Machałek oraz Nikola Michalak.
Następnie miało miejsce pożegnanie naszych absolwentów przez uczniów klasy VII. Uczniowie z klasy siódmej przygotowali „Pierwszą Szkolną Galę Oskarów”, nasi absolwenci zostali nagrodzeni statuetkami w poszczególnych kategoriach:
„Organizator Życia Szkolnego” – Amelia Goździk
„Uczeń o złotym sercu” – Zuzanna Romel
„Uczeń urodzony pod szczęśliwą gwiazdą” – Dawid Grygiel
„Supermenka z naszych snów” – Nikola Michalak
„Talent wszechstronny” – Wiktoria Machałek
Kolejno absolwenci złożyli podziękowania na ręce całej kadry pedagogicznej oraz pracowników administracji i obsługi, a w szczególności swoim wychowawcom – p. Emilii Masiakowskiej oraz p. Grzegorzowi Krusiowi za dobre słowo, trud włożony w ich wychowanie oraz ogrom wsparcia, które otrzymali podczas swojej drogi edukacyjnej trwającej w naszej szkole.
Zwieńczeniem całej uroczystości było wspólne zaśpiewanie przez wszystkich obecnych na sali piosenki Marka Grechuty pt. „Dni, których nie znamy”.
Naszym tegorocznym absolwentom życzymy, aby nigdy nie tracili wiary i nadziei we własne siły ani możliwości.
Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu.
20 czerwca 2024 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.
Na wstępie uroczystości, po powitaniu wszystkich dzieci, rodziców, nauczycieli oraz pracowników starszaki z grupy „Motylki” zaprezentowały swój występ aktorski oraz wokalny. Dzieci opowiedziały o umiejętnościach zdobytych w przedszkolu i o swojej gotowości do zmierzenia się z klasą pierwszą.
Po części artystycznej wychowawcy grup p. Oliwia Kędziora oraz p. Renata Murawska wraz z Dyrektor p. Lucyną Bursztynowicz oraz Przewodniczącą Rady Rodziców p. Barbarą Sądel wręczyły nagrody książkowe oraz dyplomy dla wszystkich przedszkolaków oraz dzieci starszych opuszczających już nasze przedszkole.
Następnie pani Dyrektor w imieniu swoim oraz Grona Pedagogicznego wręczyła podziękowania dla rodziców, którzy finansowo wspierali nasze całoroczne działania oraz angażowali się w życie przedszkola.
Po wszystkich występach i przemówieniach przyszedł czas pożegnań, dzieci z grupy „Motylki”, które od września wkraczają do pierwszej klasy, wręczając piękne kwiaty i upominek wyraziły swoją wdzięczność za trud włożony w wychowanie - swojej wychowawczyni p. Renacie Murawskiej. Niejednej osobie na sali zakręciła się łezka w oku widząc ten wzruszający moment.
Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.
Dnia 19 czerwca bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się druga edycja niesłychanie głośnej i szalonej imprezki tematycznej. Wszystkich uczestników obowiązywał dress code. Tak więc każde dziecko przekroczyło próg przedszkola w piżamie, trzymając w ręku poduszkę i kocyk. Trend piżamowy był po raz kolejny hitem imprezy, która opanowała całe przedszkole.
W tym roku połączyliśmy siły z rodzicami naszych przedszkolaków, co pozwoliło na zapewnienie wielu wspaniałych atrakcji dla dzieci. Mimo wiszącego w powietrzu deszczu dzieci z wielką radością bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, robiły sobie kolorowe, brokatowe tatuaże, zajadały się słodką watą cukrową, pysznym popcornem, goframi ociekającymi czekoladą, dżemem i posypkami oraz chrupiącymi frytkami. Ojjjjj... to była prawdziwa uczta dla brzuszków naszych dzieci. "Biedroneczki" i "Motylki" tańczyły w rytm wybieranych przez siebie piosenek oraz łapały oddech na kocykach rozłożonych w przedszkolnym ogrodzie. Z pewnością możemy rzec, że dźwięczący śmiech i wesoły gwar przegoniły deszczowe chmury. Dzieci mogły w pełni wykorzystać ten ostatni dzień w murach przedszkola przed rozpoczęciem wakacji.
Dziękujemy Mamom - Pani Joannie Pawlak, Pani Jolancie Czechowskiej i Pani Katarzynie Taraska, które uczestniczyły w tym wydarzeniu, zadbały o fundusze na atrakcje i wyśmienite przekąski.
Celem konkursu było popularyzowanie języka angielskiego wśród uczniów, podniesienie poziomu umiejętności językowych oraz nauka wizualnego uczenia się słówek.
Na konkurs napłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac. Jury, po długich naradach nagrodziło następujące dzieła:
Klasy I-III
I miejsce: Wojciech Kołodziej
II miejsce ex aequo: Marcelina Ryndziewicz, Dorota Piątkowska
III miejsce ex aequo: Zuzanna Pawłowska, Alan Romel
Klasy IV-VIII
I miejsce: Konstancja Zamiar
II miejsce: Nadia Makowiecka
III miejsce ex aequo: – Wiktoria Sokołowska, Antonina Nowaczewska
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Takiej kreatywności możemy Wam tylko pozazdrościć!
Poniżej przedstawiamy harmonogram zakończenia roku szkolnego 2023/2024.
Dnia 20 czerwca 2024 r. o godzinie:
8:30 na sali gimnastycznej odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych;
16:00 na sali gimnastycznej odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klasy VIII;
Dnia 21 czerwca o godzinie 8:00 w kościele parafialnym w Dziewierzewie odbędzie się uroczysta msza święta zwieńczająca zakończenie roku szkolnego, następnie wszyscy przechodzą na salę gimnastyczną, gdzie odbędzie się wręczenie świadectw i nagród dla uczniów.
Sekretariat.
Za trzy dni rozpoczną się wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Jest to niezwykle piękny okres w życiu każdego ucznia, nie należy jednak w tym czasie zapominać o bezpieczeństwie. W związku z tym zaprosiliśmy do naszej szkoły st. post. Wiesławę Ambrozik z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, aby omówiła zagrożenia czyhające na starszych i młodszych podczas letniego wypoczynku. Pani policjantka najmłodszym dzieciom wyjaśniła, jak reagować podczas kontaktu z nieznajomym, ostrzegała przed kąpielą w miejscach niedozwolonych, informowała, jak zachować się podczas niebezpiecznych zdarzeń w domu, podpowiedziała, co robić, gdy zgubimy się na plaży lub w innym miejscu, a także jak zareagować, gdy burza zastanie nas poza domem. Przypomniała również zasady prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz sprawdziła znajomość numerów telefonów alarmowych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w scenkach zaaranżowanych przez panią policjantkę, a także odpowiadały na pytania.
Podczas spotkania z uczniami klas IV-VIII, oprócz zagadnień związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku, pani policjantka poruszyła tematykę odpowiedzialności nieletnich za złamanie prawa. Szczególny nacisk położyła na zjawisko hejtu oraz cyberprzemocy.
Było to ciekawe i niezwykle ważne spotkanie. Mamy nadzieję, że pozwoli ono uczniom spędzić czas wakacji w odpowiedni sposób, pamiętając o zdrowym rozsądku oraz bezpieczeństwie swoim i innych.
Choć czas edukacji w tym roku szkolnym dużymi krokami zbliża się do końca my nie zwalniamy tempa!
Z satysfakcją informujemy, że na finiszu mamy ogromny sukces naszej uczennicy Wiktorii Machałek, która w dniu dzisiejszym tj. 13 czerwca bieżącego roku odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w Gminnym Konkursie profilaktyczno-literackim #ZdroWolni organizowanym przez ZST w Kcyni.
Gratulujemy Wiktorii i zachęcamy innych do brania udziału w konkursach, bo warto!!
Praca naszej uczennicy pt. "Ostatni dzień" zostanie opublikowana w mediach społecznościowych ZST oraz w lokalnej prasie "Pałuki"!
Raz jeszcze wielkie brawa dla Wiktorii!
10 czerwca 2024 roku odbył się I Gminny Konkurs Chemiczny pod nazwą „Ale Kwas”, którego adresatami byli wszyscy uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie i Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy chemicznej, wyrabianie umiejętności twórczego myślenia, samodzielnego rozwiązywania problemów chemicznych oraz integrację młodzieży i motywowanie do współzawodnictwa.
Każda szkoła biorąca udział w konkursie mogła wytypować maksymalnie dwóch reprezentantów z każdej grupy wiekowej. W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie z Mycielewa, Palmierowa i Dziewierzewa. Konkurs miał charakter rywalizacji indywidualnej i składał się z 20 pytań rożnego typu. Nasi „alchemicy” mieli na jego rozwiązanie 60 minut.
Następnie komisja konkursowa w składzie M. Borzych i J. Reiwer - nauczycielki chemii -sprawdziły prace.
W końcu nadszedł czas na rozstrzygnięcie rywalizacji konkursowej. Na naszą uroczystość przybyli goście: pani Anna Duda -Nowicka- przedstawiciel organu prowadzącego a zarazem radna Rady Powiatu Nakielskiego i Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie- pani Barbara Sądel. Zanim jednak rozdano nagrody sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w jedno wielkie laboratorium chemiczne. W świat alchemii bajkowym krokiem wprowadził nas sam Pan Kleks, w którego rolę wcielił się Antoni Okrutnik oraz uczniowie klasy IV oraz V Szkoły Podstawowej w Palmierowie prezentujący układ taneczny do piosenki „Całkiem nowa bajka”. Przedstawienie było pełne doświadczeń. Wszystkim zgromadzonym się podobało, o czym świadczyły gromkie brawa. W części artystycznej wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Palmierowie oraz Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.
Kwasu nie było- podsumowała pani dyrektor Lucyna Bursztynowicz, która wraz z gośćmi: p. Anną Dudą-Nowicką i Barbarą Sądel dokonały rozdania nagród. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
Kategoria klasy VII
I miejsce- Karina Kurczyna ( Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie)
II miejsce-Stanisław Kubalewski ( Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie)
III miejsce-Kacper Nowakowski ( Szkoła Podstawowa w Palmierowie)
Kategoria klasy VIII
I miejsce-Remigiusz Socha ( Szkoła Podstawowa w Mycielewie)
II miejsce-Franciszek Strzyżewski ( Szkoła Podstawowa w Mycielewie)
III miejsce-Wiktoria Machałek ( Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie)
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz piśmiennicze. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy za udział.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz wszystkim uczestnikom chemicznych zmagań, ich opiekunom oraz dyrektorom za możliwość realizacji konkursu. Panu Burmistrzowi Mateuszowi Stachowiakowi, za objęcie swoim patronatem naszego konkursu. Pani Barbarze Sądel - Przewodniczącej Rady Rodziców w SP w Dziewierzewie oraz Pani Annie Dudzie - Nowickiej - Radnej Powiatowej za obecność i wsparcie. Sponsorom za dofinansowanie naszego konkursu. W szczególności dziękujemy uczniom, bo bez Was to wspaniałe wydarzenie nie mogłoby się odbyć.
W dniu 06.06.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody odbył się pod patronatem Burmistrza Kcyni Międzyszkolny Konkurs „BĄDŹ MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY- CHROŃ ŚRODOWISKO”.
W konkursie tym udział brali uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych gm. Kcynia. Naszą szkołę pod opieką p. Reiwer reprezentowali uczniowie klasy V - Tymon Ciszewski, oraz Anna Szymkowiak.
Nasi uczniowie dzielnie walczyli w zaciętej walce o miejsca. Pokazali się z bardzo dobrej strony i przetarli swoje pierwsze szlaki w przyrodniczych zmaganiach. Zgłosili już chęć udziału w przyszłym roku :-)
Na zakończenie Ania i Tymon, oraz pozostali uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy z rąk Pana Burmistrza i Pani Dyrektor .
Serdecznie dziękujemy uczniom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego
wydarzenia.
Informujemy, iż autobus szkolny opóźniony jest z powodu awarii.
Każdy kurs przesunięty jest w czasie o ok. 30 minut.
W dniu 5 czerwca 2024r. uczniowie klas IV, V oraz VI pod opieką nauczycielek: Marii Kamińskiej, Aleksandry Kubackiej, Anny Ososko i Zofii Świerc uczestniczyli w jednodniowej wycieczce szkolnej.
Pierwszym etapem naszej podróży było Gniezno- pierwsza stolica Polski. Zwiedziliśmy tam najważniejszy zabytek sakralny w tym mieście, czyli znajdującą się na wzgórzu Lecha Bazylikę prymasowską Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nazywaną Katedrą Gnieźnieńską. Po wysłuchaniu opowieści o słynnych Drzwiach Gnieźnieńskich, na których uwieczniona została historia życia i śmierci św. Wojciecha, pani przewodnik oprowadziła nas po wnętrzu katedry.
Następnie udaliśmy się do Kórnika, gdzie zwiedzaliśmy zamek Górków i Działyńskich. Poznaliśmy historię zamku, nawiązującą do wielu ważnych wydarzeń historycznych. Ogromne wrażenie zrobiło na nas zabytkowe wyposażenie zamku z przepięknymi meblami, zbrojownią, wieloma dziełami sztuki, kolekcją pamiątek z podróży Władysława Zamoyskiego. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy legendy o słynnej Białej Damie. Ponadto dowiedzieliśmy się, że znajduje się tu siedziba Biblioteki Kórnickiej Polskiej Akademii Nauk, posiadająca w swoich zbiorach bezcenne starodruki, mapy i rękopisy.
Kolejnym miejscem na naszej trasie było Puszczykowo ze słynnym muzeum Arkadego Fiedlera- znanego podróżnika i pisarza, autora m. in. „Dywizjonu 303”.
W egzotycznych wnętrzach domu- muzeum potomek wielkiego podróżnika przybliżył uczniom postać swojego ojca oraz opowiedział o jego wyprawach i napisanych książkach. Uczniowie mogli przez chwilę poczuć jak zdobywcy nieznanych lądów i wsiąść na statek Krzysztofa Kolumba- „Santa Maria” oraz napełnić się pozytywną energią w piramidzie Cheopsa. W dalszą podróż udaliśmy się do Rogalina. Znajduje się tam zespół pałacowo- parkowy stworzony przez Kazimierza Raczyńskiego. Podziwiać mogliśmy również słynne „Dęby Rogalińskie”, noszące imiona legendarnych władców słowiańskich.
Po posiłku w McDonald’s, pełni wrażeń, wzbogaceni w wiedzę historyczną i przyrodniczą udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
Zachęcamy wszystkich do zwiedzania tych pięknych miejsc w Wielkopolsce, będących perełkami architektury i bogactwa przyrodniczego.
Dnia 3 czerwca 2024 r. dzień dziecka w naszej szkole spędziliśmy na sportowo. Najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych, wzięli udział w zabawach ruchowych przeprowadzonych na świeżym powietrzu. Dzieciaki z uwagą i dokładnością wykonywały określone zadania, przy okazji bardzo dobrze się bawiąc.
Starsi uczniowie z klas I-VIII po raz kolejny rywalizowali w biegu o puchar Dyrektora Szkoły. Ponadto uczniowie z klas I-III brali udział w zajęciach sportowych przygotowanych przez wychowawców klas.
Poniżej przedstawiamy klasyfikację z VII Biegu o Puchar Dyrektora Szkoły w poszczególnych kategoriach :
KLASY I-III
Kat. chłopcy:
I – Ciesielski Kacper
II – Zieliński Antoni
III – Alichniewicz Nicolas
Kat. dziewczęta:
I – Dudek Oliwia
II – Pawłowska Zuzia
III – Pawłowska Oliwia
KLASY IV-VIII
Kat. chłopcy:
I – Iskra Oliwier
II – Grygiel Dawid
III – Śliwiński Dawid
Kat. dziewczęta:
I – Sokołowska Wiktoria
II – Porowska Natalia
III – Straszewska Michalina
Liczyła się uczciwa rywalizacja, integracja społeczności szkolnej oraz dobra zabawa. Dzieci mogły spędzić czas na świeżym powietrzu oraz wziąć udział w wielu atrakcjach.
Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Pani Dorocie Czerwińskiej za słodkości przekazane naszym uczniom!
Dziękujemy również Panu Mateuszowi Tarasce za skoszenie trawy i przygotowanie stadionu do biegu!
Dnia 28 maja 2024 roku, uczniowie klas starszych naszej szkoły brali udział w warsztatach biologicznych w Szkole Leśnej na Barbarce w Toruniu.
Celem warsztatów było zapoznanie młodzieży z ochroną bioróżnorodności i walorami krajobrazowymi województwa kujawsko – pomorskiego, oraz ptactwem na tym obszarze.
Podczas zajęć terenowych utrwaliliśmy ogólne wiadomości dotyczące budowy lasu, dowiedzieliśmy się jak wygląda procedura zgłaszania pomników przyrody, widzieliśmy pozostałości po żywicowaniu drzew. Las poczęstował nas kilkoma swoimi przysmakami, które niektórym przypadły do gustu.
Widzieliśmy miejsce żerowania bobrów i efekty ich działalności. Ze względu na bardzo wysoką temperaturę tego dnia, większość zwierząt i ptaków nie była skora do współpracy z nami, jednak tak właśnie funkcjonuje przyroda.
Na zakończenie uczniowie własnoręcznie wykonali torby z motywami ptaków, które zabrali ze sobą do domu.
Bardzo dziękujemy kadrze dydaktyki w Szkole Leśnej na Barbarce w Toruniu za ciekawe zajęcia dzięki którym zbliżyliśmy się nieco do przyrody. Obiecujemy, że jeszcze tu wrócimy!!!
Powered by aSc EduPage