
Nawiązując do tematyki bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole poruszanej na zebraniu ogólnym z rodzicami uczniów naszej szkoły dnia 21.05.2019r. poniżej przedstawiamy linki do materiałów.
Dyrektor szkoły Rafał Leśniarek
Nawiązując do tematyki bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole poruszanej na zebraniu ogólnym z rodzicami uczniów naszej szkoły dnia 21.05.2019r. poniżej przedstawiamy linki do materiałów.
Dyrektor szkoły Rafał Leśniarek
23 maja dzieci z grup przedszkolnych Smerfy i Słoneczka wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków ,,Sprintem do Maratonu". Celem tego wydarzenia jest popularyzacja biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. W tym roku szkolnym we wspólnym bieganiu wzięło udział 30 przedszkolaków. Przed bieganiem odbyła się rozgrzewka,po której maluchy przystąpiły do biegania. Każdy dawał z siebie wszystko.
Udało nam się pokonać dystans 17 km i 450 m, jest to wynik lepszy od poprzedniego roku. Gratulujemy!!!
Po zakończeniu biegów dzieci otrzymały medale. Maraton zorganizowały Aleksandra Kubacka, Renata Murawska oraz Iwona Klejdysz.
Maluchy dziękują swoim starszym kolegom za pomoc podczas biegania.
Podczas majowego spotkania z "Kulturką" dzieci wyruszyły w podróż... niezwykłą, daleką... muzyczną! Dotarły do takich miejsc jak: Bułgaria, Egipt, Zimbabwe, Gwinea, Hiszpania, Grenlandia, Kuba, Argentyna, Chiny i Nowa Zelandia. Poznały instrumenty, piosenki i tańce charakterystyczne dla danego regionu.
Znajomość treści wybranych wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy oraz niektórych opowiadań i baśni była tematem pierwszej edycji Konkursu czytelniczego, który 17 maja odbył się w naszej szkole. Celem tego konkursu, skierowanego do uczniów klas I-III, poza zaznajomieniem dzieci z twórczością obu autorów, było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie nawyku regularnego czytania, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa, kształcenie umiejętności działania w grupie, a także wyrabianie koncentracji i logicznego myślenia oraz rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Przygotowania do konkursu trwały od dłuższego czasu, ponieważ dzieci musiały poznać naprawdę obszerny materiał. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 czteroosobowe grupy, a każda z nich zmierzyła się z 10 rozmaitymi zadaniami o rożnym stopniu trudności. I tak należało między innymi odpowiedzieć na pytania związane z podanymi utworami, uzupełnić treść wiersza, ułożyć we właściwej kolejności jego fragment, dopasować wyrazy do poszczególnych utworów, a także uzupełnić rysunki. Za każde poprawnie wykonane zadanie jury przyznawało określoną liczbę punktów. Uczniowie walczyli niezwykle ambitnie, wykazując się przy tym naprawdę sporą wiedzą. Dowodem na to niech będzie fakt, że zwycięzcy zdobyli 61 punktów, a drużyna kolejna zaledwie o 1 punkt mniej!
Po dwóch godzinach zmagań z literaturą, jury w składzie: Elżbieta Harmaczyńska, Izabela Świtniewska, Emilia Masiakowska i Romualda Zając ogłosiło wyniki konkursu. Przedstawiają się one następująco:
I miejsce: Paulina Kubalewska, Zuzanna Romel, Cyprian Żychowski, Fabian Buliński
II miejsce: Lena Osial, Magdalena Urbaniak, Julia Kosmalska, Wiktoria Sokołowska
III miejsce: Karina Kurczyna, Nikola Michalak, Wiktoria Sądel, Stanisław Kubalewski
IV miejsce: Dominika Kilińska, Antonina Nowaczewska, Lena Karmowska, Wiktoria Machałek
Konkurs przygotowała Romualda Zając. Nagrody ufundowała firma Jawis z Kowalewa, której serdecznie dziękujemy!
Dnia 17 maja (tj. w piątek) odbyło się w naszej szkole, w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem dla Dziewierzewa” projektu arcyciekawe spotkanie z p. Jurkiem Napierałą. Nasz gość zabrał uczniów kl.VII-VIIIsp i kl.IIIgim w niezapomnianą podróż po lesie . Na wstępie opowiedział kilka słów na temat sposobu prowadzenia swoich obserwacji i potrzebnego w tym celu sprzętu. Następnie zabrał zebranych w podróż ze swoim „leśnym przyjacielem” jeleniem. Był to niesamowity okaz, który do niedawna można było spotkać w okolicznych lasach. Zwierzę zachwycające porożem, które dane było nam zobaczyć. W dalszej części spotkania p. Jurek opowiadał o innych, równie ciekawych mieszkańcach lasów m.in.: lisach, zającach łosiach, dzikach oraz ptactwie. Na zakończenie przedstawił uczniom ciekawe informację na temat wilków. Całe spotkanie uatrakcyjnione było nie tylko licznymi zdjęciami, filmikami, ale także odgłosami zwierząt nagranymi przez naszego gościa.
Była to dla naszych uczniów bardzo ciekawa i „żywa” lekcja przyrody wzbudzająca szacunek do naszych „leśnych przyjaciół”.
Bardzo pragniemy zatem podziękować p.Jurkowi Napierale za to spotkanie oraz Stowarzyszeniu „Razem dla Dziewierzewa” za umożliwienie naszej szkole wzięcia udziału w tym projekcie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się 21 maja 2019 roku (wtorek) o godzinie 17:00.
Harmonogram:
W czwartek 16 maja miało miejsce spotkanie uczniów klas V-VI sp z ratownikiem medycznym.
W ramach tegoż spotkania dzieci miały możliwość nie tylko posiąść wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ale co ważniejsze przećwiczyć ją na sobie. W ramach zajęć wykonywali zadania związane z udzieleniem pomocy nieprzytomnemu, czyli ćwiczyli pozycję bezpieczną, zadania z zakresu udzielania pomocy osobie z zatrzymaną akcją serca, ćwicząc resuscytację oraz poznali sposoby radzenia sobie z krwotokami i zadławieniami.
Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające za co bardzo dziękujemy prowadzącemu.
W dniach 8-10 maja br. uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą p. Anną Kubiak - Czarnecką i p. pedagog Emilią Masiakowską (dzięki sponsorowi wyjazdu, czyli GKPiRPA w Kcyni- której już na wstępie z serca dziękujemy:)!!!!) byli na "Zielonej szkole" w Tleniu.
Mimo, że pogoda początkowo nie była taka, jak sobie wymarzyliśmy humory nam dopisywały. Jeszcze przyjemniej zrobiło się nam po dotarciu do ośrodka, ponieważ rozpakowaliśmy się, zjedliśmy pyszny obiad i udaliśmy się na rowery wodne i plac zabaw. Następnie mięliśmy czas na integrację z kolegami ze szkół z Mycielewa, Dobieszewa i Laskownicy. Graliśmy też w piłkę nożną, koszykówkę. Później odbyła się dyskoteka.
Drugiego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Fojutowa. Tu były harce w basenie, spacer brzegiem Brdy i zwiedzanie akweduktu oraz podziwianie krajobrazów z wieży widokowej. Na tym nie było jednak końca atrakcji. Pan Maciej (właściciel ośrodka) zaprowadził nas na ogromny plac zabaw, gdzie zorganizowaliśmy wyścigi na gokartach. Po powrocie do ośrodka zjedliśmy obiad i wzięliśmy udział w zajęciach profilaktycznych. Wieczorem zaproszono nas na ognisko z pieczeniem kiełbasek.
W ostatnim dniu pogoda była jak wymarzona. Słońce opanowało całkowicie nie tylko nasze serca, ale też całe niebo. Po śniadaniu poszliśmy zatem poćwiczyć trochę na siłowniach zewnętrznych, a następnie poszliśmy do hotelu "Evita", gdzie mogliśmy korzystać z basenów oraz placu zabaw. Później zjedliśmy smaczny obiad i następnie spacerkiem udaliśmy się do lasu na podchody, w trakcie których wykonywaliśmy wiele ciekawych zadań związanych z profilaktyką oraz rozwijających współpracę w grupie.
Niestety po licznych atrakcjach przyszedł czas na pakowanie i powrót do domu:(
Jedno jest pewne, że poza niezapomnianymi chwilami spędzonymi w jakże uroczym Tleniu i okolicach pozostał w naszych sercach żal, że czas tu spędzony minął tak szybko.
Dnia 7 maja 2019r. aż pięcioro uczniów naszej szkoły, z rąk Pana Dyrektora Rafała Leśniarka otrzymało "Sukcesik". Przypominamy, iż wyróżnienie to przyznaje się uczniom, którzy poza szkołą realizują swoje pasje i odnoszą duże sukcesy.
Pierwszą nagrodzoną była uczennica klasy V - Zofia Ćwik, która od wielu lat z ogromnymi sukcesami realizuje swoją pasję - jeździectwo. W gablocie naszej szkoły pojawiły się już trofea Zosi; ich ilość jest naprawdę imponująca.
Cztery pozostale osoby nagrodzone Sukcesikiem, to nasi "karatecy" - uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach Szkoły Walki RAION i również odnieśli wiele sukcesów w zawodach i turniejach. Wraz z panem dyrektorem nagrody te wręczał p. Marek Buzała - instruktor naszych uczniów. A oto nagrodzeni: Marta Węglicka z klasy IV, Lena Karmowska z klasy I, Aleksandra Bała z klasy VII i Nikodem Buliński z klasy VI.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Przy okazji wręczania Sukcesików, Pan Dyrektor nagrodził również uczniów, którzy w ostatnim czasie odnieśli sukcesy w konkursach wiedzy oraz sportowych.
Więcej zdjęć w naszym albumie.
9 maja 2019r. o godzinie 9.00 uczniowie klasy III przystąpili do pisania swojego pierwszego poważnego sprawdzianu opracowanego przez wydawnictwo Operon, mającego na celu posumowanie pierwszego etapu edukacji.
Test dostarcza szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie: czytania, pisania, wiedzy o języku i otaczającej nas przyrodzie, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Obejmował zagadnienia polonistyczne, matematyczne i przyrodnicze. Aby zminimalizować stres towarzyszący dzieciom, przed rozpoczęciem pisania został wyświetlony terapeutyczny filmik z Bratkiem. Uczniowie powtarzając wszystkie czynności pokazane przez głównego bohatera filmu - pacynkę Bratka, mogły w przyjemny sposób zrelaksować się, skutecznie opanować lęk, oraz pozytywnie zmotywować do wykonania zadania.
Trzymamy kciuki i z wielką niecierpliwością czekamy na wyniki!
We wtorek, 7 maja 2019r. w naszej szkole odbyła się krótka akademia z okazji 228 Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie przypomnieli to jakże ważne wydarzenie w historii naszego narodu, a dziewczynki należące do szkolnego chórku zaprezentowały pieśni związane z tym świętem: "Witaj majowa Jutrzenko" oraz "Polonez 3 Maja".
8 maja 2019r. uczniowie klas I - III, wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej i Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku. Dzieci rozpoczęły swój pobyt od obejrzenia filmu przyrodniczego o lesie i jego mieszkańcach. Miały również okazję podziwiać prace uczniów województwa kujawsko-pomorskiego, nadesłane na konkurs "Arcydzieła z odpadów". Następnie podzieleni na dwie grupy ochoczo ruszyły w teren. Pod kierunkiem pani Olechny Wojteckiej i Beaty Brzozowskiej - Michałek poznały nazwy i wygląd kilku popularnych drzew liściastych i iglastych. Nauczyły się rozpoznawać ich liście, owoce i wygląd pnia. Drugo i trzecioklasiści mogli utrwalić swoje wiadomości na temat warstwowej budowy lasu. Niezwykłą atrakcją dla wszystkich była obserwacja ściółki leśnej przy użyciu lupy. Dzieci odkryły wiele tajemnic jakie zawiera w sobie ta warstwa lasu.
Następnie uczniowie klasy II i III udali się do pracowni mikroskopowej, gdzie mogli obserwować w znacznym powiększeniu znalezione podczas spaceru okazy przyrodnicze.
Po krótkiej przerwie na posiłek, wszyscy w komplecie dotarli do myślęcińskiego ogrodu zoologicznego, aby zainteresowaniem przyjrzeć się zwierzętom żyjącym w Polsce oraz w krajach egzotycznych.
Pełni wrażeń, z wieloma ciekawymi pamiątkami w plecaku, dzieci szczęśliwie wróciły do swoich domów!
Tradycją pierwszego majowego dnia stały się wyścigi rowerowe dla najmłodszych dzieci. Tak było również w tym roku.
Z inicjatywy Stowarzyszenia "Razem dla Dziewierzewa" oraz naszej szkoły, dziewierzewski stadion zapełnił się dziećmi, rodzicami oraz kibicami rowerowych wyścigów. Słoneczna pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu, więc nie brakowało chętnych. Hasło realizowanego projektu brzmiało "Maluchy na rowerach". Zawody przeprowadziła p. Aleksandra Kubacka w asyście uczniów z klas VII i VIII.
Dzieci miały dużo zabawy i zdrowej rywalizacji, a rodzice wiele powodów do dumy i radości. Wszyscy uczestnicy wyścigów otrzymali medale i nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Kcyni, Urząd Miejski w Kcyni, Stowarzyszenie "Razem dla Dziewierzewa" oraz naszą szkołę. Na dorosłych czekała kawa, herbata i pyszne ciasto.
Zdjęcia z wyścigów w naszym albumie!
Wielki sukces Szkoły walki RAION Dziewierzewo!
Dnia 6 kwietnia 2019 r. odbyły się w Warszawie XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami.
Szkoła walki RAION Dziewierzewo zdobyła łącznie 24 medale, w tym 14 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych, co w klasyfikacji drużynowej dało nam 6 miejsce na 33 drużyny.
Szkołę reprezentowali :
Lena Karmowska, Krzysztof Buzała, Radosław Szczepaniak, Jakub Głusiec, Marta Węglicka, Zuzanna Kupska, Nikodem Buliński, Maria Wolak, Aleksandra Bała, Marek Buzała.
Osiągnięcia:
Lena Karmowska
Krzysztof Buzała
Radosław Szczepaniak
Jakub Głusiec
Marta Węglicka
Zuzanna Kupska
Nikodem Buliński
Maria Wolak
Aleksandra Bała
Marek Buzała
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym :)
Dnia 25.04.19r. w nakielskiej komendzie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Była to już XV edycja tegoż konkursu dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum z terenu powiatu nakielskiego (Było aż 50 uczestników z 19 szkół). Wzięli w nim jak zwykle udział i nasi uczniowie: Marta Wilczyńska i Piotr Wekwerth.
Celem konkursu było przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz kształtowanie wśród młodzieży postaw i zachowań prozdrowotnych. Poza tym sprawdzenie wiedzy z zakresu odpowiedzialności karnej wynikającej z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Uczestnicy musieli zatem wykazać się dużą wiedzą, a ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań.
Prawie bezkonkurencyjni okazali się w tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Rynarzewie, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium . Z satysfakcją informujemy ,że trzecie miejsce ex aequo zajął też uczeń naszej szkoły Piotr Wekwerth, gratulujemy!!!.
Zwycięzcy oraz wszyscy pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi. Fundatorem nagród było nakielskie Starostwo Powiatowe oraz Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek.
Wiecej zdjęć w albumie fotograficznym :)
W dniach 29 i 30 kwietnia zmieniają się godziny kursowania autobusu szkolnego. Proszę o zapoznanie się z poniższymi rozpiskami.
Więcej informacji pod numerem telefonu (52) 384 10 15 oraz 691 376 004 (Opiekun dowozów szkolnych)
Cóż za dramatico wydarzenie! Dwie najwspanialsze wiolonczele pokłóciły się na amen! Czy nigdy już nie zagrają razem żadnego concerto? Czy kiedykolwiek jeszcze zdołają się pogodzić i znów idealnie współbrzmieć? Odpowiedzi na te pytania poznały dzieci z klas 0-III 24 kwietnia 2019r., na kolejnym przedstawieniu teatrzyku Kulturka. Wsłuchały, jak instrumenty rozmawiają ze sobą o tęsknocie, złości, radości i… amore.
Więcej zdjęć w naszym albumie.
Mimo trwającego sporu zbiorowego pomiędzy związkami zawodowymi, reprezentującymi interesy pracowników oświaty, a dyrekcjami szkół w całym kraju informuję, iż w naszej placówce akcja strajkowa została zawieszona. W związku z tym od 24.04.2019 r. (środa) zostają przywrócone zajęcia dydaktyczne. Dowozy uczniów naszej szkoły będą odbywały się wg. stałego harmonogramu.
Wciąż mamy nadzieję, że prace nad porozumieniem zakończą się sukcesem. Proszę wszystkich Państwa o regularne odwiedzanie strony internetowej naszej szkoły. Więcej informacji pod numerem telefonu (52) 384 10 15 oraz 516 128 931 (dyrektor szkoły)
Z wyrazami szacunku
mgr Rafał Leśniarek
Dyrektor Szkoły
Powered by aSc EduPage