Dzisiejsze uroczyste zakończenie roku przedszkolnego otworzyło oficjalne wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu oraz powitanie gości – w tym pani dyrektor Lucyny Bursztynowicz, Przewodniczącej Rady Rodziców pani Barbary Sądel, a także rodziców, nauczycieli i przedszkolaków przez prowadzącą, panią pedagog Kingę Goździk.
Starszaki uroczyście pożegnały przedszkole wzruszającym przedstawieniem „To były piękne dni...” połączonym z energicznym tańcem „Rock and roll”.
Niezwykłym momentem uroczystości było wystąpienie pani dyrektor, która zamiast tradycyjnego przemówienia zamieniła się we wróżkę. Zaprosiła dzieci blisko siebie, a przedszkolaki usiadły w siadzie skrzyżnym, słuchały pięknej bajki pt. „Most z tęczowych dni” i oglądały wyświetlaną w tle prezentację multimedialną.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów oraz pamiątkowych upominków ufundowanych przez Radę Rodziców. Prezenty z rąk pani dyrektor Lucyny Bursztynowicz, Przewodniczącej Barbary Sądel oraz wychowawców odebrały najpierw młodsze przedszkolaki z grupy Biedronki, a następnie dyplomy odebrali sześcioletni Andrzej oraz absolwenci z grupy Motylki, którzy po wakacjach z dumą przekroczą próg szkoły. W przedszkolu, pod dalszą i troskliwą opieką w naszych dobrych rękach, zostają młodsze dzieci z grupy Biedronki oraz właśnie Andrzej.
Podczas uroczystości wybrzmiały pełne wdzięczności, specjalne podziękowania dla pani dyrektor Lucyny Bursztynowicz, pani Marty Marszałek, pani Kingi Goździk oraz pani Anny Zomkowskiej-Kornet, a także dla wszystkich rodziców i „dobrych duszek” przedszkola, w szczególności państwa Kalków, Kołodziejów, Gogolów, Fatlów oraz Johnsonów.
Po uroczystym pożegnaniu z wychowawcami grup i złożeniu wakacyjnych życzeń, prowadząca – po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego – oficjalnie zakończyła uroczystość.
Wszystkim dzieciom oraz rodzicom życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych przygód wakacji!
Aktualności
✨ „To były piękne dni!” – Bajkowe zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie starszaków ✨
- 73
Wręczono nagrody i zaświadczenia uczestnikom zajęć pn. "Szkolny inkubator przedsiębiorczości"
W środę, 17 czerwca wręczono nagrody laureatom i wyróżnionym konkursu oraz zaświadczenia uczestnikom zajęć "Szkolny inkubator przedsiębiorczości" , które odbywały się dla uczniów 3 szkół biorących udział w projekcie WZMOCNIENIE KOMPETENCJI KLUCZOWYCH UCZNIÓW 3 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W GMINIE KCYNIA.
W zajęciach pod nazwą Szkolny Inkubator Przedsiębiorczości uczestniczyli uczniowie i uczennice z 3 szkół uczestniczących w projekcie: ze Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni Szkoła Podstawowa w Mycielewie i Szkoła Podstawowa Dziewierzewo (ogółem zrekrutowano 21 osób).
Warsztaty były nakierowane na promocję idei przedsiębiorczości, dzięki czemu młodzi ludzie rozwiną umiejętność logicznego myślenia, umiejętność analizy, kreatywność oraz zdobędą wiedzę o zarządzaniu ludźmi. Nauczą się współpracy z innymi, podejmowania decyzji, technik negocjacji oraz posiądą wiedzę jak założyć własną firmę. Cykl 10 spotkań zakończy się konkursem na biznes plan, w którym przewidziano atrakcyjne nagrody.
Warsztaty realizuje Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy. W trakcie trzygodzinnych zajęć uczestnicy Szkolnego Inkubatora Przedsiębiorczości skorzystali także z cateringu obiadowego. Elementem zajęć był także konkurs na najlepszy biznesplan. Konkurs przeznaczony był wyłącznie dla uczniów, którzy uczęszczali na zajęcia pn. Szkolny inkubator przedsiębiorczości – warsztaty realizowane w ramach projektu i stanowił podsumowanie cyklu warsztatów realizowanych w ramach inkubatora.
Wyniki:
1. Hak Alan
2. Karmowska Lena
3. Okrutnik Antoni
4. Urbaniak Magdalena
5. Kuliberda Krzysztof
***********************
Tytuł Projektu: WZMOCNIENIE KOMPETENCJI KLUCZOWYCH UCZNIÓW 3 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W GMINIE KCYNIA”
Numer Projektu: FEKP.08.12-IP.02-0002/24
Wartość projektu ogółem: 604 850,00 zł
Całkowita wartość dofinansowania Projektu: 544 365,00 zł
Wartość dofinansowania Projektu z EFS+: 514 122,50 zł
Wartość dofinansowania z budżetu państwa: 30 242,50 zł
Wkład własny wniesiony przez Gminę Kcynia: 60 485,00 zł
Okres realizacji: 16.06.2025 - 30.09.2026
Celem projektu jest: podniesienie poziomu kształcenia i rozwój kompetencji kluczowych uczniów. Projekt obejmuje zajęcia dodatkowe i warsztaty adresowane do uczniów/uczennic oraz ich nauczycieli/nauczycielek
Projekt jest skierowany do: uczniów/uczennic trzech szkół podstawowych i ich nauczycieli/nauczycielek z terenu Gminy Kcynia:
- Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni, ul. Bolesława Pobożnego 1, 89-240 Kcynia, NIP 5581635776, REGON 000263515
- Szkoła Podstawowa w Mycielewie, Mycielewo 6, 89-240 Kcynia, NIP 5581635960, REGON 001155727
- Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie, Dziewierzewo 34, 89-240 Kcynia, NIP 5581636066, REGON 001155733.
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Autobus szkolny będzie przyjeżdżał po uczniów klas V-VIII do poszczególnych miejscowości w godzinach orientacyjnych, zgodnie z poniższym harmonogramem. Podane godziny mogą ulec niewielkim zmianom wynikającym z organizacji przejazdu.
1.
8:30 - SP Dziewierzewo
8:35 - Miastowice
8:45 - Rusiec
9:00 - Żarczyn
9:10 - Górki Zagajne I
9:12 - Górki Zagajne II
9:15 - Górki Dąbskie
9:20 - Dziewierzewo
9:25 - SP Dziewierzewo
2.
8:30 - SP Dziewierzewo
8:37 - Włodzimierzewo I
8:45 - Włodzimierzewo II
8:50 - Żurawia I
8:55 - Żurawia II
9:05 - Palmierowo
9:10 - Głogowiniec
9:20 - SP Dziewierzewo
Podsumowanie konkursów i zawodów sportowych podczas apelu szkolnego
Dziś w naszej szkole odbył się apel, podczas którego podsumowano konkursy oraz zawody sportowe, które miały miejsce w ostatnim czasie. Była to doskonała okazja do wyróżnienia uczniów, którzy z zaangażowaniem reprezentowali szkołę i osiągnęli wysokie wyniki w różnych dziedzinach.
Podczas spotkania wręczono dyplomy, nagrody oraz podziękowania uczestnikom i laureatom konkursów przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Nie zabrakło również gratulacji dla uczniów, którzy z sukcesami reprezentowali naszą szkołę podczas zawodów sportowych na różnych szczeblach rywalizacji.
Słowa uznania skierowano także do nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursów i zawodów. Za ich zaangażowanie, wsparcie oraz poświęcony czas wręczono podziękowania, doceniając wkład w rozwijanie talentów i pasji młodzieży.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz dziękujemy nauczycielom za ich pracę i zaangażowanie. Życzymy kolejnych sukcesów i zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w przyszłych konkursach i zawodach.
22
III Gminny Konkurs Chemiczny pod Patronatem Burmistrza Kcyni pt. " Ale Kwas".
Dnia 16 czerwca 2026 roku na terenie naszej gminy odbyła się trzecia edycja gminnego konkursu chemicznego pod patronatem Burmistrza pt. " Ale Kwa", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie .
W tym roku honorowym patronatem objęło również nasz konkurs Centrum Naukowo – Technologiczne im. prof. Jana Czochralskiego w Toruniu.
Konkurs miał na celu:
- Popularyzacja wiedzy chemicznej.
- Wspieranie rozwoju uczniów uzdolnionych.
- Wdrażanie uczniów do samokształcenia.
-Wyrabianie umiejętności twórczego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemów chemicznych.
- Kształtowanie umiejętności wyszukiwania potrzebnych informacji w dostępnych źródłach.
- Integracja młodzieży i motywowanie do współzawodnictwa.
Konkurs adresowany był do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych na terenie Gminy Kcynia. Każda szkoła biorąca udział w konkursie mogła wystawić maksymalnie dwóch reprezentantów z każdej grupy wiekowej. W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie z Mycielewa, Chwaliszewa, Laskownicy, Kcyni i Dziewierzewa. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Karmowska i Jakub Kieca (klasa VIII), Lena Zielińska i Barbara Sarnecka ( klasa VII)
Konkurs miał charakter indywidualny i przygotowany był w formie testu składającego się z 28 zadań otwartych i zamkniętych . Nasi " alchemicy" musieli się z nimi uporać w czasie 60 minut.
Po tym czasie komisja w składzie, J. Satachowiak – Michalska, I. Boncel - Bączkowska, M. Olender, J. Reiwer, M. Kwiatkowska sprawdziły pracę i wyłoniły zwycięzców. Po zaskakującej części artystycznej poświęconej historii profesora Jana Czochralskiego, nastąpiło przedstawienie wyników i ukoronowanie nagrodami rzeczowymi i dyplomami z rąk Burmistrza Kcyni pana Mateusza Stachowiaka i dyrekcji szkoły Podstawowej im.ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie pani Lucyny Bursztynowicz.
W kategorii klas VII
- I miejsce – Dominika Bednarz - SP Chwaliszewo
- II miejsce Barbara Sarnecka - SP Dziewierzewo
- III miejsce – Bartosz Wrzyszcz - SP Kcynia
W kategorii klas VIII
- I miejsce – Krzysztof Kuliberda - SP Kcynia
- II miejsce – Paulina Woźniak - SP Chwaliszewo
- III miejsce – Maja Trojanowska - SP Chwaliszewo
Serdecznie gratulujemy naszym laureatom, oraz wszystkim uczestnikom chemicznych zmagań, ich opiekunom, oraz dyrekcji za możliwość realizacji konkursu. Panu Burmistrzowi Mateuszowi Stachowiakowi, za objęcie swoim patronatem naszego konkursu. Pani Barbarze Sądel Przewodniczącej Rady Rodziców przy SP w Dziewierzewie za obecność i wsparcie finansowe, oraz nauczycielom odpowiedzialnym za organizację konkursu p. P.Kuberackiej i J. Reiwer.
W szczególności dziękujemy Wam drodzy uczniowie, bez Was to wspaniałe wydarzenie nie mogłoby się odbyć - jesteście WIELCY !!!
16
Kolonie letnie 2026 dla uczniów naszej szkoły
Informujemy o możliwości udziału w koloniach letnich organizowanych przez Centrum Wspierania Młodzieży w ramach projektu „Niech każdy ma wakacje!”.
📅 Termin: 11–15 lipca 2026 r. (5 dni)📍 Miejsce: Jarosławiec – Hotel Bryza Morska👧👦 Wiek uczestników: 8–16 lat
Co oferuje wyjazd?
- zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-, 4- i 5-osobowych z łazienkami,
- pełne wyżywienie,
- program profilaktyczno-sportowy,
- profesjonalną opiekę wychowawczą,
- dostęp do basenu z podgrzewaną wodą,
- kompleks boisk sportowych i hali sportowej,
- wypoczynek nad morzem w pobliżu szerokiej plaży.
Koszt udziału
Koszt ponoszony przez rodzica wynosi 999 zł za dziecko. Pozostałe koszty pobytu pokrywa organizator ze środków pozyskanych od sponsorów i instytucji publicznych.
Transport
Przejazd autokarem z i do miejsca wypoczynku będzie realizowany spod Urzędu Gminy.
Liczba miejsc
Dla mieszkańców naszej gminy przewidziano maksymalnie 5 miejsc. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
Termin zgłoszeń
Zgłoszenia telefoniczne lub e-mailowe przyjmowane są do 26 czerwca 2026 r. do godz. 15:00.
Kontakt
W przypadku pytań prosimy o kontakt z organizatorem:
Maciej ArchaniołowiczPrezes Zarządu Centrum Wspierania Młodzieży📞 502 626 171
Uczniowie i rodzice zainteresowani udziałem w kolonii proszeni są o kontakt z sekretariatem szkoły w celu zgłoszenia uczestnictwa.
Podział uczniów klas pierwszych na rok szkolny 2026/2027
Informujemy, że lista podziału uczniów klas pierwszych na rok szkolny 2026/2027 została wywieszona na tablicy informacyjnej w budynku szkoły i przedszkola oraz jest dostępna do wglądu w sekretariacie szkoły.
Rodzice, którzy chcieliby złożyć wniosek o zmianę przydziału dziecka do oddziału, proszeni są o złożenie pisemnego wniosku do Dyrektora Szkoły do dnia 30 czerwca 2026 r.
Wnioski będą rozpatrywane indywidualnie, z uwzględnieniem możliwości organizacyjnych szkoły oraz liczebności oddziałów.
Dni Rodziny w naszej szkole! ❤️
Czerwiec był w naszej szkole czasem pełnym radości, wspólnej zabawy i rodzinnej atmosfery. W kolejnych dniach odbyły się uroczystości z okazji Dnia Rodziny, podczas których dzieci mogły wspólnie świętować z najbliższymi.
9 czerwca Dzień Rodziny świętowali uczniowie klas I–III. Z tej okazji zorganizowano rodzinny piknik pełen atrakcji i aktywności sportowych. Rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli we wspólnych grach w piłkę, treningu piłki nożnej oraz pokazach i nauce podstaw sztuk walki. Dużym zainteresowaniem cieszył się również dmuchaniec, który dostarczył najmłodszym wielu radosnych chwil. Podczas pikniku nie zabrakło także pysznego grilla oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Wspólna zabawa przebiegała w serdecznej i rodzinnej atmosferze.
12 czerwca Dzień Rodziny obchodzili wychowankowie oddziałów przedszkolnych. Gromkimi brawami przywitaliśmy przedszkolaków, którzy z niecierpliwością czekali, by przedstawić inscenizację pt. JAK MAMA I TATA.
Dzieci wcielały się w postaci mamy i taty oraz narratorów, którzy będąc jednocześnie obserwatorami i uczestnikami wydarzenia, opowiadali o życiu w rodzinie. Oczywiście nasze przedszkolaki z grupy Biedronki i Motylki zaprezentowały piosenki i tańce, wkładając w to całe swoje serca. Niespodzianką dla rodziców były własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki z życzeniami oraz kwiatki ze słodką niespodzianką. Na twarzach rodziców witać było dumę, wzruszenie i prawdziwą radość.
Po zakończonych popisach artystycznych dzieci wraz z rodzicami udały się na „Rodzinny Festyn” przy Świetlicy Wiejskiej w Dziewierzewie z licznymi atrakcjami. Były dmuchane zjeżdżalnie, kolorowe tatuaże, malowanie twarzy, gry i zabawy. Nie zabrakło również pysznego jedzenia, owoców i słodkości.
17 czerwca swoje święto obchodziła klasa IV. Uczniowie przygotowali dla rodziców występ artystyczny, podczas którego zaprezentowali swoje talenty i podziękowali najbliższym za ich miłość oraz wsparcie. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było pięknym zwieńczeniem tegorocznych obchodów Dni Rodziny.
Prezes MLKS "Orzeł" w Kcyni - Pan Artur Frydrych i Trener - Pan Andrzej Linetty oraz Prezes Krisss Fight Club w Nakle nad Notecią - Pan Krzysztof Kasperek spisali się na medal! Serdecznie Wam dziękujemy za profesjonalne prowadzenie zajęć, przekazaną wiedzę oraz bezinteresowne poświęcenie swojego czasu. Dziękujmy za ogromną cierpliwość, życzliwość i motywację dzieci do podejmowania aktywności sportowych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc w organizacji uroczystości oraz wspólne świętowanie. Dzięki Państwa obecności tegoroczne Dni Rodziny były wyjątkowym wydarzeniem, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
54
Wielki sukces naszego ucznia! 🥉
17.06.2026 r. na Stadionie Miejskim w Świeciu odbyły się Mistrzostwa Województwa w LA. Powiat Nakielski w skoku w dal reprezentował nasz uczeń kl. VII Oliwier Iskra. Do konkurencji przystąpiło ponad 20 zawodników. Oliwier osiągając fantastyczny wynik 5,58 m zapewnił sobie brązowy medal.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Uwaga!
W poniedziałek – 22 czerwca 2026r. w klasach IV – VIII nastąpi zwrot podręczników. Prosimy, by uczniowie skompletowali podręczniki, usunęli owijacze, karteczki, zakładki…
W przypadku, gdy podręcznik został zniszczony przez ucznia i nie nadaje się do dalszego użytku, zgodnie ze statutem szkoły, podręcznik taki należy odkupić.
Ilość podręczników w poszczególnych klasach do zwrotu:
Klasa IV – 7 podręczników (+plastyka i informatyka - są w szkole)
Klasa V – 8 podręczników (+plastyka i informatyka - są w szkole)
Klasa VI – 8 podręczników (+plastyka i informatyka - są w szkole)
Klasa VII – 10 podręczników (+plastyka i informatyka - są w szkole)
Klasa VIII – 11 podręczników (+ informatyka - jest w szkole)
Klasy I – III zwrócą podręczniki w środę – 24.06.2026r. (j. polski, matematyka, j. angielski)
Prosimy również o zwrot wypożyczonych lektur i innych książek!
Nauczyciele bibliotekarze
WZMOCNIENIE KOMPETENCJI KLUCZOWYCH UCZNIÓW 3 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W GMINIE KCYNIA
Powoli kończą się zajęcia z języka angielskiego realizowane w ramach zadania „Język angielski paszportem do Zjednoczonej Europy” , które stanowi część projektu „Wzmocnienie kompetencji kluczowych uczniów trzech szkół podstawowych w gminie Kcynia”. Uczestnicy zajęć otrzymali podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń zakupione ze środków projektu. Ponadto szkoły zostały doposażone m.in. w gry edukacyjne, plansze do nauki słownictwa, książki , pracownie językowe do nauki języka angielskiego.
W projekcie biorą udział uczennice i uczniowie trzech szkół: Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni Szkoła Podstawowa w Mycielewie oraz Szkoła Podstawowa Dziewierzewo
Celem projektu jest m.in. podniesienie jakości kształcenia oraz rozwój kompetencji kluczowych uczniów. Projekt obejmuje zajęcia dodatkowe i warsztaty skierowane zarówno do uczniów i uczennic, jak i nauczycieli oraz nauczycielek.
**********************************
Projekt pn. WZMOCNIENIE KOMPETENCJI KLUCZOWYCH UCZNIÓW 3 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W GMINIE KCYNIA współfinansowany jest ze środków programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu FEKP.08 Fundusze Europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działania FEKP.08.12 Kształcenie ogólne BydOF-IP.
Wartość projektu ogółem: 604 850,00 zł
Całkowita wartość dofinansowania Projektu: 544 365,00 zł
Wartość dofinansowania Projektu z EFS+: 514 122,50 zł
Wartość dofinansowania z budżetu państwa: 30 242,50 zł
Wkład własny wniesiony przez Gminę Kcynia: 60 485,00 zł
Okres realizacji: 16.06.2025 - 30.09.2026
Kujawsko-PomorskieFundusze Europejskie #Kcynia #rozwojkompetencji #kompetencjekluczowe #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Sukcesy naszych uczennic w IX Międzyszkolnym Konkursie „Ze źródeł Karłowa”
12 czerwca 2026 roku uczennice naszej szkoły z powodzeniem reprezentowały Szkołę Podstawową w Dziewierzewie podczas IX Międzyszkolnego Konkursu „Ze źródeł Karłowa”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Chwaliszewie pod patronatem Burmistrza Kcyni.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o życiu, działalności i wartościach, którymi kierowała się bł. Maria Karłowska. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie z 8 szkół regionu, którzy zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi znajomość biografii oraz dzieła założycielki Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej.
Tegoroczna edycja obejmowała nie tylko konkurs wiedzy dla starszych uczniów. Młodsi uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje talenty artystyczne, biorąc udział w konkursie plastycznym poświęconym bł. Marii Karłowskiej. Prace konkursowe ukazywały postać Patronki Szkoły, jej działalność oraz wartości, które pozostają inspiracją dla kolejnych pokoleń młodych ludzi.
Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze, a uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, zaangażowaniem oraz starannym przygotowaniem. Po zakończeniu zmagań komisja konkursowa wyłoniła laureatów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Kcyni oraz sponsorów wspierających wydarzenie.
W konkursie wiedzy o życiu i działalności bł. Marii Karłowskiej naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII. Paulina Kubalewska zajęła V miejsce, natomiast Lena Karmowska otrzymała wyróżnienie.
Równolegle odbywał się konkurs plastyczny skierowany do młodszych uczniów. W tej części konkursu Aleksandra Guzek z klasy III zdobyła I miejsce, zachwycając jury swoją pracą poświęconą Patronce Szkoły. W konkursie uczestniczyła również Lena Zielińska, która otrzymała dyplom za udział.
Dzięki bardzo dobrym wynikom wszystkich uczestniczek Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej konkursu. Reprezentacja szkoły otrzymała nagrodę dla szkoły puchar oraz medale, które są wyrazem uznania dla wiedzy, zaangażowania i pracy naszych uczennic.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom osiągniętych wyników oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy kolejnych sukcesów i rozwijania swoich zainteresowań oraz talentów.
2
I WOJEWÓDZKI KONKURS UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY
W dniu 11.06.2026r. w Szkole Podstawowej w Kcyni odbył się I WOJEWÓDZKI KONKURS UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktycznymi umiejętnościami ratowniczymi.
Drużyna naszej szkoły w składzie : Lena Karmowska, Patrycja Wysocka i Karol Karmowski spisała się doskonale i zajęła I miejsce.
Nasi reprezentanci są członkami Młodzieżowej Drużyny OSP Dziewierzewo, gdzie pod okiem p. Kamili Gogoli doskonalą swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.
Serdecznie dziękujemy uczniom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.
Wyjazd kajakowy klasy 8
10 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 8 naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe kajakowym prowadzonym przez pana Jacka Maćkowskiego. Była to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz integracji przed zakończeniem nauki w szkole podstawowej.
Po krótkim instruktażu dotyczącym zasad bezpieczeństwa uczestnicy wsiedli do kajaków i wypłynęli na jezioro. Podczas wyprawy podziwiali piękne krajobrazy, obserwowali przyrodę oraz doskonalili umiejętność współpracy. Nie zabrakło również wielu radosnych chwil, uśmiechu i dobrej zabawy. Pan Jacek Maćkowski przez cały czas czuwał nad bezpieczeństwem uczestników, służąc pomocą i cennymi wskazówkami. Dzięki jego zaangażowaniu wyjazd przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze.
Wyjazd kajakowy był dla uczniów klasy 8 niezapomnianą przygodą, która na długo pozostanie w ich pamięci. Dziękujemy panu Jackowi Maćkowskiemu za organizację i opiekę podczas tego wyjątkowego wydarzenia.
10
Warsztaty profilaktyczne dla klasy VI
11 czerwca 2026 r. nasi szóstoklasiści wraz z wychowawczynią, panią M. Kamińską, uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych w Gospodarstwie Agroturystycznym „Zacisze” w Laskownicy.
Zajęcia poprowadził pan Arkadiusz Szczepański – psychoterapeuta z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecią.
Uczniowie rozmawiali o budowaniu dobrych relacji, radzeniu sobie z emocjami, skutecznej komunikacji oraz odpowiedzialnym podejmowaniu decyzji.
Nie zabrakło również rozmów o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się młodzi ludzie, oraz o sposobach radzenia sobie z presją rówieśniczą. Poruszono ważne tematy uzależnień – od papierosów i alkoholu po gry komputerowe. Całość urozmaicono zabawami integracyjnymi, które stworzyły świetną atmosferę.
Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni za sfinansowanie przedsięwzięcia.
Wycieczka do Gdańska
W dniu 9 czerwca 2026r. uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. Celem wyjazdu było poznanie walorów historycznych i kulturowych tego miasta. Wycieczka rozpoczęła się wczesnym rankiem . Po dotarciu do Gdańska nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy w towarzystwie przewodnika od spaceru po Głównym Mieście. Przeszliśmy słynnym Traktem Królewskim, mijając historyczną Barierę Wyżynną, Katownię oraz Złotą Bramę. Następnie udaliśmy się na Długi Targ, gdzie podziwialiśmy reprezentacyjny Dwór Artusa oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przy kultowej Fontannie Neptuna. Kolejnym punktem naszej trasy był m. in. średniowieczny Żuraw górujący nad Motławą oraz majestatyczna Bazylika Mariacka- największa ceglana świątynia na świecie.
Po przerwie obiadowej mogliśmy podziwiać wybudowany na Euro 2012 supernowoczesny wielofunkcyjny obiekt piłkarski Polsat Plus Arena Gdańsk , a następnie udaliśmy się na Westerplatte- miejsce, które jest symbolem wybuchu II wojny światowej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią obrony Westerplatte, a także zobaczyć pozostałości warowni, ruiny koszar oraz Pomnik Obrońców Wybrzeża. Pamięć poległych żołnierzy walczących o wolność naszej Ojczyzny, którzy poświęcili swoje życie w obronie tego miejsca uczciliśmy minutą ciszy oraz odśpiewaniem naszego hymnu narodowego.
Ta jednodniowa wycieczka do Gdańska pod opieką nauczycieli: p. Aleksandry Kubackiej, p. Anny Ososko, p. Zofii Świerc oraz p. Marka Sobczaka była niezwykle udana, a bogata historia miasta oraz wspaniała architektura sprawiły, że wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i wzbogaceni o nową wiedzę historyczną.26
Dzień Dziecka 2026 !
Dzień Dziecka w naszej szkole był pełen niezapomnianych emocji i fantastycznej zabawy! 🎉
Oto krótkie podsumowanie tego wyjątkowego dnia:
Wielki dmuchaniec – skokom i radosnym akrobacjom nie było końca.
Słodkie wafelki – pyszna przekąska na miły początek świętowania.
Pyszny grill – zajadaliśmy się ciepłymi kiełbaskami w chrupiących bułeczkach.
Wizyta strażaków – odwiedzili nas wyjątkowi goście z KSRG OSP Dziewierzewo! 🧑🚒
Próbna ewakuacja – pod okiem profesjonalistów sprawnie przećwiczyliśmy bezpieczne opuszczanie przedszkola.
Strażackie wyzwania – dzieci uczyły się „gasić pożar” i dzielnie trenowały z wężem strażackim.
Rozgrywki sportowe – wspólnie graliśmy w piłkę nożną, koszykówkę oraz siatkówkę.
Wodna ochłoda – dla wielkiej frajdy strażacy polali nas wodą, co wywołało mnóstwo śmiechu!
Wizyta Pani Dyrektor – odwiedziła nas z pięknymi życzeniami i workiem słodkości.
Finał z Kinder Niespodzianką – na sam koniec dnia każde dziecko otrzymało legendarne Kinder Jajko!
Strażacy pożegnali się z nami, odjeżdżając wozem bojowym na pełnych sygnałach. 🚒💨
To był dzień pełen wrażeń! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za serce włożone w organizację tego święta.
Ten dzień był również okazją do zaprezentowania sukcesów sportowych oraz innych osiągnięć naszych uczniów. Podczas apelu wręczono również nagrodę jubileuszową pracownikowi szkoły, Panu Maciejowi Kilińskiemu, z okazji 20-lecia pracy zawodowej, w uznaniu za jego zaangażowanie i wieloletnią pracę na rzecz szkoły.
Zachęcamy do oglądania zdjęć z tego wspaniałego dnia!51
Zapraszamy na gofry!
Spotkanie z pasją: kajakarstwo z panem Jackiem Maćkowskim! 🛶
W ostatnich dniach uczniowie klas 4-8 mieli okazję spotkać się z panem Jackiem Maćkowskim, znanym podróżnikiem, miłośnikiem gór, rajdów rowerowych oraz spływów kajakowych.
Pan Jacek w barwny sposób opowiadał o swoich wyprawach, a co najważniejsze, podzielił się z nami swoją ogromną pasją! Przyniósł ze sobą profesjonalny sprzęt, prezentował specjalistyczną odzież oraz uczył młodzież prawidłowych technik wiosłowania.
Najważniejszą atrakcją była praktyka, uczniowie mogli osobiście wsiąść do kajaka, przymierzyć kask i poczuć się jak na prawdziwym spływie pod czujnym okiem instruktora.
Serdecznie dziękujemy za tę pełną energii i cennych lekcji wizytę! ♥️
26
„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.” 💚 Albert Einstein
W dniu 02.06.2026 r. w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy odbył się pod patronatem Burmistrza Kcyni Międzyszkolny Konkurs
„BĄDŹ MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY- CHROŃ ŚRODOWISKO”.
W konkursie tym udział brali uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych gm. Kcynia. Naszą szkołę pod opieką p. Reiwer reprezentowali uczniowie klasy V – Zuzanna Nogowska i Jakub Bała
Nasi uczniowie dzielnie walczyli w zaciętej walce o miejsca. Pokazali się z bardzo dobrej strony i przetarli swoje pierwsze szlaki w ekologicznych zmaganiach. Zgłosili już chęć udziału w przyszłym roku.
Na zakończenie Zuzia i Jakub oraz pozostali uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy z rąk Pana Burmistrza i Pani Dyrektor.
Serdecznie dziękujemy uczniom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.
Archiwum Aktualności