
Dnia 6 lutego 2013 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury im. K. Prillowej w Kcyni odbył się konkurs recytatorski „Raport z Powstania”, którego organizatorem był Urząd Miejski w Kcyni. Zorganizowano go na okoliczność 94. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Konkurs był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Kcynia. Każdy z uczestników przygotował do recytacji jeden wiersz poświecony Powstaniu Wielkopolskiemu, obowiązkowo z antologii J. Ratajczaka „Krople wrzącej krwi. Powstanie Wielkopolskie w poezji i pieśni.”
Laureatkami tego konkursu zostały uczennice naszego gimnazjum, które zajęły kolejno:
I miejsce – Irena Wosicka, recytując utwór T. Śmiełowskiego „Etiuda powstania”
II miejsce – Julia Ososko, M. Paruszewska „W dzień zaduszny”
III miejsce – Paulina Damazyn – F. Fenikowski „Grudniowa etiuda”
W konkursie uczestniczyła również Marta Piątkowska, która recytowała wiersz M. Paruszewskiej „W pierwszą rocznicę wolności”.
Wszystkie laureatki zaprezentowały swoje utwory podczas uroczystości gminnych obchodów 94. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Zespole szkół ogólnokształcących, podczas których otrzymały również dyplomy oraz nagrody.
Uczennice przygotowywała do konkursu p. Zofia Świerc. Gratulujemy sukcesów!




