• Sport - Szkoła Podstawowa

• PLUSZOWY MIŚ

W sobotę 27 marca 2010 r.  na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. J. Czochralskiego w Kcyni miał miejsce finał IX edycji Turnieju Sportowego Gier i Zabaw "Pluszowy Miś". Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor szkoły podstawowej Michał Poczobutt. Po dwóch rundach do finałowych zmagań zakwalifikowały się drużyny ze szkół podstawowych w: Kcyni, Mycielewie, Palmierowie i Dziewierzewie. Uczniowie naszej szkoły zajęli 3 miejsce.
          W finale sędziowali: Ewelina Zuziakowska - sędzia główny oraz M. Sobczak, J. Kurtysiak, J. Gacki iP. Dutkiewicz - sędziowie liniowi.
          Klasyfikacja ostateczna:
          I miejsce SP Kcynia 233 pkt.
          II miejsce SP Palmierowo 227 pkt.
          III miejsce SP Dziewierzewo 212 pkt.
          IV miejsce SP Mycielewo 202 pkt.

MISTRZOSTWA GMINY W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT

25 lutego 2010 r. miały miejsce Mistrzostwa Gminy Kcynia w Piłce Mini Koszykowej dziewcząt szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Kcyni. Zawody rozegrano na sali gimnastycznej ZS w Dziewierzewie. Uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce

Klasyfikacja:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Kcyni

II miejsce Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie

III miejsce Szkoła Podstawowa w Sipiorach

IV miejsce Szkoła Podstawowa w Palmierowie

W środę 3 marca na sali gimnastycznej w ZS w Dziewierzewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Kcynia w Mini Piłce Koszykowej Szkół Podstawowych chłopców. Sędziowali: J. Kurtysiak, M. Grabarski, B. Łyszczarz. Uczniowie naszaj szkoły zajęli II miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: SP Dziewierzewo - M. Kosmatka, P. Czerwiński, M. Sikorski, M. Jurek, H. Mikołajewski, H. Gulczyński, S. Żrałka, M. Sobczyk, B. Piątkowski, M. Jobczyński (opiekun M. Sobczak)

Spotkania rozegrano w podziale na dwie grupy:
          grupa A - SP Sipiory (II miejsce; 16-18), SP Dziewierzewo (I miejsce; 36:7), SP Palmierowo (III miejsce; 9-36)
          grupa B - SP Mycielewo (III miejsce; 8-24), SP Rozstrzębowo (II miejsce; 15:21), SP Laskownica (I miejsce; 25:3)
          Półfinał:
          SP Dziewierzewo - SP Rozstrzębowo 10:8
          SP Laskownica - SP Sipiory 10:7
          Klasyfikacja ostateczna:
          I miejsce SP Laskownica
          II miejsce SP Dziewierzewo
          III miejsce SP Sipiory
          IV miejsce SP Rozstrzębowo
          V miejsce SP Mycielewo
          VI miejsce SP Palmierowo

MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

5 listopada 2009 r. w sali sportowej przy SP w Kcyni odbyły się Mistrzostwa Gminy Kcynia w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt. Zawody rozegrano dzieląc drużyny na dwie grupy eliminacyjne "A" i "B" w wyniku losowania, którego dokonali kapitanowie drużyn. W grupach mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Z każdej grupy do półfinału awansowały po dwie drużyny. Mecze półfinałowe wyłoniły zwycięzcę. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z: Kcyni, Dziewierzewa, Sipior, Mycielewa, Palmierowa i Dobieszewa. Łącznie w turnieju wzięło udział 63 zawodniczek. Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce.
          Klasyfikacja:
          I miejsce SP w Dobieszewie
          II miejsce SP w Kcyni
          III miejsce SP w Dziewierzewie
          IV miejsce
          SP w Sipiorach
          V miejsce SP w Mycielewie
          VI miejsce SP w Dobieszewie

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W KOSZYKÓWKĘ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 5 grudnia 2009 roku w Więcborku odbył się Mikołajkowy Turniej w Koszykówkę dziewcząt Szkół Podstawowych. W turnieju brały udział 4 drużyny: Dziewierzewo, Kcynia, Więcbork i Mrocza. Uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce. Szkołę reprezentowali: Marta Mróz, Mirka Krachel, Kamila Kaźmierczak, Martyna Janowiak, Paulina Grochala, Agata Czarniak, Paulina Damazyn, Julia Ososko, Wiktoria Kaftaniak. Nasza szkoła dostała puchar, dyplom oraz dwa zestawy do gry w badmintona, a każda z uczestniczek dostała czekoladowego Mikołajka. Wyniki meczów:

Dziewierzewo : Mrocza 12 : 10

Kcynia : Więcbork 44 : 6