• Region Nauk Ścisłych

• Od roku szkolnego 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do projektu unijnego "Region Nauk Ścisłych"

Bierze w nim udział klasa I i II Gimnazjum

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

Region Nauk Ścisłych to projekt systemowy

okres realizacji 03.2014 – 06.2015 projekt skierowany jest do 50 szkół (1 500 uczniów gimnazjów) z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Głównym celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów i uczennic gimnazjów pochodzących z obszarów wiejskich. W ramach projektu zostaną wypracowane:

1. program skierowany do uczniów zagrożonych przedwczesnym wypadnięciem z systemu oświaty. W ramach zajęć odbywać się będzie:

• doradztwo zawodowe + warsztaty specjalistyczne z wykorzystaniem ICT
          • terapia psychologiczno-pedagogiczna
          • socjoterapia z elementami kultury fizycznej
          • warsztaty aktywizujące

2. program zajęć wyrównawczych dla uczniów osiągających niezadowalające wyniki w nauce. W ramach zajęć odbywać się będzie:

• geografia turystyczna unii europejskiej, język angielski przewodnikiem po europie
          • arytmetyka z elementami logiki
          • socjoterapia z elementami kultury fizycznej
          • przyroda (biologia, chemia i fizyka) z elementami zdrowego żywienia

3. program zajęć dla najzdolniejszych uczniów w ramach realizacji kompetencji kluczowych. W ramach zajęć odbywać się będzie: