• Przedszkolaki z wizytą w bibliotece! 📚🦉

Dnia 16 kwietnia bieżącego roku dzieci z grup "Biedronki" i "Motylki" pod opieką Pani Renaty Murawskiej, Pani Kingi Słapek oraz Pani Oliwii Kędziory udały się na wycieczkę do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni.

Mimo wietrznej i deszczowej pogody pełni entuzjazmu wyruszyliśmy na spotkanie z książką. Pani Kasia i Pani Beata serdecznie powitały nas w progu domu książek. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pań i zapoznawały się z działalnością biblioteki. Pani Kasia omówiła podział księgozbioru i wskazała dzieciom miejsce, w którym znajduje się dział dla nich - literatura dla dzieci. Opowiedziała dzieciom o tym, jak zostać wzorowym czytelnikiem. Zwracając szczególną uwagę na zasady wypożyczania książek, poszanowanie ich oraz kulturalne zachowanie w bibliotece. Następnie Pani Beata pokazała dzieciom kartę czytelnika i powiedziała, jak ją założyć, by cieszyć się do

• Przedszkolaki z wizytą w bibliotece! 📚🦉
        •  „Szósta edycja potyczek z historią” ⚔️
          • „Szósta edycja potyczek z historią” ⚔️

12 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się szósta edycja Gminnego Konkursu Historycznego, zorganizowana przez gospodarzy oraz Szkołę Podstawową im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie. W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Kcyni.

Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia związane z Powstaniem Warszawskim 1944 r. 1 sierpnia 2024 roku przypada bowiem 80. rocznica tego niezwykłego zrywu.

• Rocznica "Ulka" 🌹

W dniu 10 kwietnia br. w Dziewierzewie odbyła się uroczystość w związku z 14. rocznicą katastrofy smoleńskiej, w której zginął m.in. Patron naszej szkoły Śp. ppor. Marek Uleryk.

W obchodach uczestniczyli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Piotr Hemmerling, pełniący funkcję Burmistrza Kcyni Rafał Heftowicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kcyni Janem Kurantem, Rafał Woźniak - Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury, Radna Rady Miejskiej - Dorota Czerwińska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor Marka Uleryka - Lucyna Bursztynowicz, a także przedstawiciele Służby Ochrony Państwa i Wojska Polskiego.

• Rocznica "Ulka" 🌹
        • Dzień Świętego Patryka! ☘️

W poniedziałek 25 marca 2024 r. „zazieleniło się” na korytarzach naszej szkoły. Tego dnia wszyscy uczniowie włączyli się w obchody Dnia Świętego Patryka, które miało przybliżyć wszystkim kulturę Irlandii.

Przygotowano gazetkę tematyczną, a większość uczniów ubrana była na zielono. Na lekcjach języka angielskiego dzieci oglądały prezentację o Św. Patryku. Dowiedziały się o życiu patrona Irlandii, wysłuchały ciekawostek o obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny. Uczniowie chętnie robili sobie zdjęcia w zielonej fotobudce. Największą atrakcją okazał się jednak skoczny i porywający taniec irlandzki oraz zabawa polegająca na odczytywaniu pytań z kodów QR i zapisywaniu odpowiedzi na kartce.

• Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs na „żywą” reklamę przeczytanych książek.

Podziel się wrażeniami z przeczytanej książki poprzez przygotowanie własnej koszulki będącej reklamą dla lektury. Oczywiście nie szkolnej, tylko przeczytanej z własnej woli!!!

Stwórz grafikę oraz krótką recenzję na białej koszulce kredkami, pisakami lub farbami.

Zachęć do swej książki w sposób nietuzinkowy, nie zdradzając całej fabuły, a jednocześnie budując napięcie, ciekawość i chęć, by inni także chcieli ją przeczytać!

• Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs na „żywą” reklamę przeczytanych książek.

Sobota 20.04.2024